Рада сьогодні планує прийняти закон про державну мову

Поділитися
Рада сьогодні планує прийняти закон про державну мову

Верховна Рада у четвер 25 квітня, планує затвердити у тому читанні в цілому за законопроект про мову і розглянути питання парламентської реформи, а також паливно-энегетического комплексу.

Після прийняття закону про функціонування української мови як державної депутати планирут включити до порядку денного проект постанови про проведення в Києві весняної сесії Парламентської асамблеї Організації Північноатлантичного договору в 2020 році.

Далі Рада планує перейти до розгляду законопроекту про залучення фінансування протимінної діяльності, запровадження принципів прозорості та публічності у сфері формування та реалізації державної військово-промислової політики.

Після цього депутати мають намір реформувати парламент - у блоці питань в тому числі законопроект про зменшення кількості комітетів ВРУ. Також на розгляді проект закону про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України.

У другій половині дня у депутатів буде можливість розглянути питання паливно-енергетичного комплексу, зокрема проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії у другому читанні і закони ядерного комплексу.

Також депутати планують призначити позачергові вибори сільських і селищних голів та перейменувати низку населених пунктів.

Закон про забезпечення функціонування української мови як державної було прийнято у першому читанні 4 жовтня 2018 року. 28 лютого Рада приступила до розгляду законопроекту у другому читанні. Після другого туру президентських виборів президент Петро Порошенко пообіцяв підписати закон до завершення каденції, якщо депутати встигнуть прийняти його.

Згідно з законопроектом, держава зобов'язана забезпечити громадянам можливості для володіння українською мовою. Знання державної мови стане обов'язковою умовою для отримання українського громадянства іноземцями. Робоче спілкування має відбуватися українською мовою, як і діловодство та документообіг. Обслуговувати споживачів у різних сферах повинні українською мовою, і вже на прохання клієнта - будь-якою іншою.

Детальніше про нонсенси у новому законопроекті про державну мову читайте в статті Тетяни Пархоменко "Офшор для плагіаторів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі