Рада скасувала обов’язкову переатестацію моряків

Поділитися
Рада скасувала обов’язкову переатестацію моряків © Василь Артюшенко, ZN.UA
Депутати визначили умови, за яких моряки зможуть повторно підтвердити свою компетентність без складання іспитів у кваліфікаційних комісіях.

Верховна Рада ухвалила закон №3944 “Про внесення змін до статті 51 Кодексу торговельного мореплавства України щодо вимог до кваліфікації членів екіпажу”. Документ в цілому підтримали 333 народних депутатів. 

“Проєктом Закону пропонується визначити умови, при дотриманні яких, моряки мають право на отримання повторного підтвердження своїй компетентності для роботи на суднах без складання іспитів у державних кваліфікаційних комісіях”, - йдеться у пояснювальній записці. 

Згідно з законопроєктом, без складання іспитів у державній кваліфікаційній комісії повторно диплом підтверджується не пізніше ніж через п’ять років з дати видачі попереднього підтвердження за дотримання таких вимог: 

  • придатності особи для роботи на суднах за станом здоров’я;  
  • наявності чинних свідоцтв про схвалену обов’язкову підготовку, необхідну для диплому, що підтверджується; 
  • наявності підтвердженого стажу роботи на суднах з виконанням при цьому функцій, відповідних диплому, що підтверджений на не менше 12 з попередніх п’яти років, або сумарно трьох місяців з попередніх шести місяців перед повторним підтвердженням диплому, або вважаються еквівалентними, стажу роботі на судні, який вимагається абзацом першим пункту третього частини п’ятої цієї статті, або успішного закінчення схваленого курсу або курсів підготовки, або завершення підтвердженого стажу роботи на судні з виконанням при цьому функцій, відповідних наявному диплому, протягом не менше трьох місяців на понадштатній посаді чи на посаді командного складу, нижчій за ту, яка передбачена дійсним наявним дипломом, безпосередньо перед зайняттям посади, для якої цей диплом є дійсним.  

Водночас повторно підтверджувати диплом для роботи на танкерах будуть не пізніше ніж через п’ять років без складання іспитів у державній кваліфікаційній комісії у разі: 

  • наявності стажу роботи на судні, з виконанням при цьому функцій відповідно до отриманого диплома або підтвердження, протягом не менше трьох місяців з попередніх п’яти років сумарно; 
  • успішного закінчення схваленого навчального курсу або курсів. 

Під час позачергового засідання Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №5219 “Про критичну інфраструктуру”. Документ підтримали понад 300 народних депутатів. Законопроєкт пропонує визначити правові та організаційні засади функціонування та захисту критичної інфраструктури. Планується, що проєкт закону має стати складовою українського законодавства у сфері національної безпеки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі