Рада хоче створити Національну комісію з питань захисту критичної інфраструктури

Поділитися
Рада хоче створити Національну комісію з питань захисту критичної інфраструктури © Василь Артюшенко, ZN.UA
Народні депутати ухвалили за основу законопроєкт, який визначає правові та організаційні засади функціонування й захисту критичної інфраструктури.

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №5219 “Про критичну інфраструктуру”, повідомили у пресслужбі парламенту. Документ підтримали 318 народних депутатів.

Законопроєкт пропонує визначити правові та організаційні засади функціонування та захисту критичної інфраструктури. Планується, що проєкт закону має стати складовою українського законодавства у сфері національної безпеки.

Так, документ пропонує створити Національну комісію з питань захисту критичної інфраструктури. Це буде постійно діючий колегіальний центральний орган виконавчої влади, підпорядкований і підзвітний уряду у складі  шістьох членів та очільника Нацкомісії. 

Законопроєкт визначає, що очільник Комісії затверджує структуру та граничну чисельність її працівників з урахуванням видатків, передбачених у державному бюджеті. Водночас штатний розпис апарату Комісії затверджуватиметься за погодженням із Міністерством фінансів України.

Також документ пропонує:

  • здійснювати незалежну зовнішню оцінку діяльності Комісії за допомогою проведення Рахунковою палатою щорічного зовнішнього аудиту;
  • визначити повноваження органів влади у сфері захисту критичної інфраструктури;
  • джерелом фінансового забезпечення робіт і заходів із забезпечення захисту критичної інфраструктури визначити кошти державного і місцевих бюджетів, власні кошти суб’єктів господарювання, кредити банків, кошти міжнародної технічної допомоги та інші джерела, не заборонені законодавством;
  • включити до основних функцій Нацгвардії охорону об’єктів критичної інфраструктури.

Ще минулого року Служба безпеки України та Національна поліція розробили єдині підходи для захисту об’єктів критичної інфраструктури. Повідомлялося також, що фахівці напрацювали спільні алгоритми протидії сучасним викликам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі