Верховна Рада розблокувала підписання «ресурсного» закону

Поділитися
Верховна Рада розблокувала підписання «ресурсного» закону © Василь Артюшенко, ZN.UA
Депутати відхилили понад 20 постанов про скасування відповідного закону.

Верховна Рада не змогла скасувати закон №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». У парламенті зареєстрували 24 постанови про скасування, жодна з яких не набрала необхідних 226 голосів.

Серед іншого, закон звільняє на 15 років нові компанії у шахтарських містах від низки податків у рамках спеціального режиму оподаткування. При цьому до другого читання з документа вилучили норму щодо вимоги застави на період оскарження податкового повідомлення-рішення.

«Ресурсний» закон встановлює обмеження списання збитків великими платниками на прибуток. Зокрема, збитки враховуються до їхнього повного погашення, але частинами по 50% щороку.

Також закон звільняє виробників свійської птиці, окрім курей, від податку на прибуток. Крім того, передбачено оподаткування операцій із продажу третього та більше об'єктів нерухомості за ставкою податку на доходи фізосіб (18%) від чистого податку. Ця норма не поширюється на спадщину.

До 2025 року «ресурсний» закон продовжив пільги з розстрочення ПДВ імпорту обладнання. Крім того, документ дозволяє взяти участь у податковій амністії держслужбовцям, які не виконували публічних функцій з 2010 року.

Згідно із законом, звільнення від ПДФО доходів з реалізації власновирощеної продукції тепер залежить не від розміру земельної ділянки, а від розміру отриманого доходу. Для звільнення від оподаткування він не повинен перевищувати 12 мінімальних зарплат.

Нагадаємо, 30 листопада Верховна Рада ухвалила в цілому закон №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Спочатку документ отримав назву «антиахметівський», однак до другого читання нічого «антиахметівського» там не лишилося.

Повідомлялося, що так званий «ресурсний» закон коштуватиме Україні чималих грошей. Надалі бюджет країни втрачатиме від $5 млн.

Як повідомляло ZN.UA, вже в першому читанні законопроєкту «антиахметовські» амбіції влади суттєво зменшилися. І торги тривали до самого ухвалення документу. «Чи змусять Ахметова «ділитися» з державою?» — читайте в тексті Володимира Даценка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі