Рада провалила голосування за законопроект, який міг перетворити Нацгвардію в поліцейський орган

Доповнено
Поділитися
Рада провалила голосування за законопроект, який міг перетворити Нацгвардію в поліцейський орган
Докмуент навіть не змогли відправити на повторне перше читання.

Верховна Рада не прийняла за основу законопроект № 3105 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України". За ухвалення документа в першому читанні проголосували 179 депутатів, при 226 необхідних. За відправлення законопроекту на повторне перше читання проголосували 205 депутатів. В результаті документ повністю відхилили.

"Проект Закону України передбачає внесення змін у деякі законодавчі акти України в частині посилення правоохоронних функцій Національної гвардії України, а саме щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, надання права проводити особистий огляд, огляд речей тощо", - йдеться в пояснювальній записці.

Крім того, закон пропонував наділити Нацгвардію повноваженнями затримувати, доставляти і / або передавати правоохоронним органам осіб, які вчинили або підозрюваних у вчиненні правопорушення, а також тих осіб, які порушили встановлений пропускний режим або вчинили напад на військові об'єкти Національної гвардії України, а також на об'єкти, якій охороняються.

Також документ передбачав дозволити Нацгвардії передавати матеріали про адміністративні правопорушення на розгляд уповноважених органів виконавчої влади або судів, формувати (наповнювати) і користуватися реєстрами та базами (банками) даних Міністерства внутрішніх справ України; застосовувати технічні прилади та технічні засоби, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засоби фото- і кінозйомки, відеозапису.

Читайте також: Комітет Ради підтримав розширення повноважень Нацгвардії

Нагадаємо, низка правозахисних організацій ще в квітні попереджали про те, що у Верховній Раді знову хочуть надати військовослужбовцям Національної гвардії право складати протоколи про адміністративні правопорушення і затримувати громадян. Правозахисники наголошували, що, враховуючи значну кількість поліцейських на душу населення України, надавати додаткові поліцейські функції ще і військовослужбовцям – значить повністю перетворити країну на поліцейську державу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі