Рада прийняла в цілому законопроект про ДБР з правкою про безперервність розслідування справ Майдану

Доповнено
Поділитися
Рада прийняла в цілому законопроект про ДБР з правкою про безперервність розслідування справ Майдану
Через можливість зупинки розслідувань справ про розстріл активістів Революції Гідності адвокат сімей Небесної Сотні оголосила голодування.

Верховна Рада під час засідання, 3 грудня, прийняла у другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про Державне бюро розслідувань" про вдосконалення діяльності відомства. За закон проголосував 250 депутатів.

Депутати підтримали поправку, яка повинна забезпечити безперервність розслідування справ Майдану. Зокрема, згідно з поправкою, слідчі органів прокуратури та прокурори можуть перевестися в ДБР без проведення конкурсу, якщо вони до встановленого Кримінальним процесуальним кодексом терміну вели справи щодо злочинів, скоєних проти активістів Революції Гідності. Проте перевестися в ДБР прокурори і слідчі мають до 11 січня 2020 року.

Зазначимо, що адвокат сімей Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська оголосила голодування у зв'язку з загрозою припинення розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності.

Також згідно із законом, ДБР стане державним правоохоронним органом, який повинен попереджати, виявляти, припиняти, розкривати та розслідувати злочини, які належать до його компетенції. Спочатку Держбюро було центральним органом виконавчої влади.

Структуру Держбюро тепер визначає президент України. При цьому в центральному апараті та територіальних управліннях ДБР має працювати не більше 1600 осіб.

Директора Держбюро розслідувань, першого заступника та заступників призначають на п'ять років. Одна і та ж людина може займати одну і ту ж посаду, або одну з трьох посад, не більше двох термінів. Директора ДБР тепер призначає президент. Кандидатуру йому представляє комісія після проведення конкурсу. До складу Комісії входять по три людини від Офісу президента, Верховної Ради і Кабінету міністрів. У прийнятому законі також прописані підстави для звільнення директора ДБР.

У першому читанні Верховна Рада прийняла законопроект 17 жовтня. Тоді за нього проголосували 263 парламентарія.

У листопаді Верховна Рада підтримала внесення поправки, яка стосується дострокової зміни глави ДБР та його заступників. Зараз Держбюро розслідувань очолює Роман Труба.

Related video

Детальніше про проблеми з ДБР читайте в матеріалі Олександра Лємєнова "ДБР: чи зіграє "поправка 320"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі