Після прийняття законопроекту у другому читанні Державне бюро розслідувань стане не центральним органом виконавчої влади, який здійснює правоохоронну діяльність, а державним правоохоронним органом, передає "Лівий берег".
Буде скасовано колегіальний принцип управління в Бюро. Директор ДБР отримає повноваження одноосібного прийняття рішень і буде нести всю повноту відповідальності за результати діяльності ДБР. Якщо вони будуть незадовільними, його можна буде зняти.
Цей законопроект також дозволяє перевести слідчих Генпрокуратури, які займалися справами Майдану, в ДБР без обов'язкового конкурсу.
Розгляд законопроекту має продовжитися на початку грудня.
Нагадаємо, президентський законопроект про ДБР був прийнятий у першому читанні 17 жовтня.
Зазначимо, що ДБР отримало у спадок всю підслідність Генпрокуратури, включно зі злочинами чиновників, суддів, прокурорів, правоохоронців, а також військовослужбовців. Надпотужний правоохоронний "монстр" може переслідувати навіть керівництво НАБУ і САП. Інакше кажучи, контроль над ДБР в недоброчесних політичних руках може значно ускладнити життя як політикам, так і антикорупційних органів. Проте поки не ускладнив, переважно із-за неефективного керівництва цією установою. Плацдарм його неефективності закладений ще в ході прийняття профільного Закону про ДБР.
Детальніше читайте в матеріалі Олександра Леменова "Сім фальшивих нот Труби" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".