Рада прийняла закон про заочне засудження

Поділитися
Рада прийняла закон про заочне засудження © kurs.com.ua
Законопроект дозволить проводити слідчі дій щодо осіб з окупованих територій.

Верховна Рада України підтримала в другому читанні і в цілому законопроект про заочне засудження.

Законопроект № 2164 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку із здійсненням спеціального досудового розслідування у другому читанні підтримали 258 народних депутатів. Про це свідчать дані Верховної Ради.

Згідно із законопроектом, заочний порядок засудження може бути застосований лише до осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України або в Російській Федерації - державі, яка визнана країною-агресором і/або які оголошені в міжнародний розшук.

Як повідомлялося, з листопада 2018 року, з початком запуску Держбюро розслідувань, правоохоронні органи та органи прокуратури обмежені в проведенні розслідування і судового переслідування осіб, які вчинили злочини в окупованих Криму та Донбасі, оскільки Україна не має доступу до цієї території. Зокрема, мова йде про військові злочини і злочини проти людяності. Крім того, як правило, потенційні злочинці переховуються від правосуддя в РФ або на непідконтрольних уряду територіях.

Зараз для того, щоб почати процес спеціального заочного кримінального переслідування підозрюваного, необхідно, зокрема, його оголошення в міжнародний або міждержавний розшук.

Інтерпол найчастіше відмовляється оголошувати в міжнародний розшук осіб, підозрюваних у правопорушеннях на тимчасово окупованих територіях, через політичну складову. До 2018 року достатньою підставою для застосування заочної процедури було переховування особи від слідства більше 6 місяців або наявність даних про перебування на тимчасово окупованій території. Тобто, зараз єдиною можливістю почати процедуру заочного залучення до відповідальності залишилося тільки оголошення в міжнародний розшук.

Одна з ключових норм законопроекту передбачає, що для початку заочного досудового розслідування не потрібно оголошення в міжнародний розшук. Досить винесення постанови про розшук, в тому числі національний. Ця постанова також є і підставою для обрання запобіжного заходу.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі