Рада прийняла за основу законопроєкти про податкову амністію

Поділитися
Народні депутати прийняли в першому читанні три відповідні документи.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №5153 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету”. Документ підтримали 245 народних депутатів.

Зокрема, документ передбачає запровадження податкової амністії активів для детінізації української економіки. Документ пропонує з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 року провести одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб.

Збір з такого декларування пропонується визначати таким чином: 

  • 5% щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні і прав грошової вимоги до українських резидентів за визначених умов, а також інших активів, що зареєстровані в Україні; 
  • 9 % щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках у фінансових установах за кордоном і прав грошової вимоги до нерезидентів України за визначених умов, а також інших активів (зокрема рухомого і нерухомого майна, майнових і корпоративних прав, фінансових інструментів), що знаходяться (зареєстровані) за кордоном; 
  • 2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації. 

Крім того, народні депутати ухвалили у першому читанні законопроєкти №5155 та №5156. Проєкти законів вносять необхідні для податкової амністії зміни до Податкового кодексу, Кримінального й Кримінально-процесуального кодексу, а також Кодексу про адмінправопорушення.

У своїй статті для ZN.UA Андрій Реун зазначив, що головним, але одночасно чи не єдиним плюсом законопроекту №5153, є досить проста процедура амністії. По суті, фізичній особі необхідно заповнити та подати так звану спецдекларацію (причому зробити це можна знеособлено через нотаріуса), після чого протягом десяти днів оплатити задекларований спеціальний збір за ставкою від 2,5 до 9%. 

Про варіанти ставок інших законопроектів по податкової амністії читайте в тексті - “Не ховайте ваші грошики по банках і кутах!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі