Рада не змогла скасувати закон про посилення відповідальності за воєнні злочини та злочини проти людяності

Поділитися
Рада не змогла скасувати закон про посилення відповідальності за воєнні злочини та злочини проти людяності © Василь Артюшенко, ZN.UA
Зокрема, документ передбачає відповідальність за агресію, геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності.  

Верховна Рада не змогла скасувати закон №2689 про імплементацію норм міжнародного гуманітарного та кримінального права в національне законодавство. За постанову про скасування документу проголосували 85 народних депутатів.

Закон №2689 запроваджує відповідальність за агресію, геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності.  

Деталізація в українському законодавстві серйозних порушень міжнародного гуманітарного права дозволить органам прокуратури та слідства давати належну кримінальну правову кваліфікацію злочинам, вчиненим на тимчасово окупованих територіях України та в умовах збройного конфлікту.  

Крім того, злочини, які до ухвалення закону розслідувалися за загальнокримінальними статтями, можуть перекваліфікувати на відповідні види злочинів проти людяності з більш жорсткими правовими наслідками.  

Закон також передбачає універсальну юрисдикцію притягнення до відповідальності воєнних злочинців. Зокрема, правосуддя може здійснюватися в будь-якій країні незалежно від місця вчинення злочину та громадянства злочинця. 

Документ ухвалили у другому читанні 20 травня. Тоді за нього проголосували 248 народних депутатів.

Раніше заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов повідомляв про те, що українські правоохоронці розслідують понад 20 тисяч кримінальних правопорушень у більш ніж п'яти тисячах проваджень - це все злочини, пов'язані зі збройним конфліктом. За його словами, в них є фігурантами майже дев'ять з половиною тисяч осіб. З них - сотні російських громадян, зокрема вище політичне і військове керівництво країни-агресора.

Як покарати країну-агресора? Хто судитиме вище керівництво РФ за порушення міжнародного гуманітарного і кримінального права? Чи будуть покарані ті, хто став на бік агресора й окупанта? Що робить Україна для того, щоб покарання стало невідворотним? Читайте в інтерв'ю, яке взяла Тетяна Силіна у заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі