Рада не змогла затвердити порядок денний третьої сесії

Поділитися
Рада не змогла затвердити порядок денний третьої сесії Рада не змогла затвердити порядок денний третьої сесії © facebook.com/UDAR.ua
Парламентарії не змогли затвердити порядок денний третьої сесії парламенту VII скликання. Депутати затвердили лише порядок денний на тиждень з 17 по 20 вересня. За таке рішення проголосували 308 народних депутатів при мінімально необхідних 226 голосах.

Верховна Рада України не змогла затвердити порядок денний третьої сесії парламенту VII скликання. На засіданні у вівторок, 17 вересня, депутати проголосували лише за порядок денний пленарного тижня на 17-20 вересня, повідомляє НБН.

Голова Ради Володимир Рибак запропонував затвердити порядок денний сесії в цілому, включивши у неї всі законопроекти, зареєстровані станом на сьогоднішній день. Однак за це рішення підтримали лише 126 депутатів.

Після цього було запропоновано затвердити порядок денний сесії в цілому, однак без додатків, які спікер запропонував розглянути після консультацій з депутатськими фракціями та комітетами. Але ця пропозиція також не набрала потрібної кількості голосів: за неї проголосували 196 депутатів.

Тоді було внесено пропозицію затвердити порядок денний пленарних засідань лише на пленарний тиждень на 17-20 вересня. За це проголосували 308 народних депутатів.

Зазначимо, що проект порядку денного третьої сесії Ради VII скликання включає більш ніж півтори тисячі законопроектів.

Про це, нагадує "Коммерсант-Украина", напередодні під час засідання погоджувальної ради лідерів депутатських фракцій і голів парламентських комітетів повідомив спікер Рибак. "У нас є три головні питання. Перше - це закон про прокуратуру. Друге питання - закон про міліцію. І третє - про Незалежне бюро розслідувань. Вони готуються до розгляду, я думаю, що на початку жовтня ми приймемо щодо них рішення",- заявив Рибак.

За його словами, після прийняття цих документів Верховна Рада "практично стовідсотково" виконає свої зобов'язання перед Європейським союзом.

Як випливало з порядку денного, який роздали учасникам погоджувальної ради, цього пленарного тижня парламент продовжить розгляд законопроектів, необхідних для підписання угоди про асоціацію з ЄС. "Три законопроекти стосуються євроінтеграційних зобов'язань України, ще один законопроект з цього блоку має бути внесений (до Ради) комітетом з питань свободи слова та інформації",- зазначив спікер. Як уточнив член парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Олександр Голуб (Компартія), мова йде про законопроект N2600, який передбачає реформування державних ЗМІ. "Інший законопроект на цю тему - про створення громадського телебачення - також пройшов комітет і готовий до прийняття",- підкреслив депутат.

У четвер Рада розгляне законопроекти про внесення змін до Конституції щодо розширення повноважень Рахункової палати та проект закону про внесення змін до закону "Про митний тариф", що входять до євроінтеграційного пакету.

Найбільш суперечний законопроект з пакету - N2399 "Про внесення змін до закону про гарантії виконання судових рішень" - відсутній на порядку денному, який роздали учасникам погоджувальної ради. Як відомо, цей документ зі скандалом був прийнятий у першому читанні - на думку представників опозиції, деякі його норми дозволять владі виплачувати на власний розсуд компенсації громадянам за рішенням судів. "Якщо в середу комітет усуне неузгоджені моменти, у четвер цей законопроект може бути винесено на розгляд у сесійну залу",- заявив секретар парламентського комітету з питань верховенства права та правосуддя Павло Петренко ("Батьківщина"). !zn

Читайте також:

Рибак заявив, що головні євроінтеграційні закони Рада ухвалить у жовтні

"Батьківщина" не підтримає зниження необхідного числа депутатів для створення групи у Раді

Кравчук розповів, як можуть змінювати Конституцію в обхід парламенту

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі