Подання президента Володимира Зеленського про звільнення всього складу Центральної виборчої комісії Верховна Рада в четвер розглядати не буде, заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.
"Ні... Я думаю, що не буде", - сказав Арахамія журналістам у кулуарах парламенту в четвер, відповідаючи на відповідне питання.
Відповідаючи на уточнення журналістів, чи є у Раді 300 голосів за прийняття такого рішення, лідер фракції сказав: "Немає взагалі навіть домовленості про голоси, ми нічого навіть не обговорювали, цього питання не було в порядку денному на сьогодні". Він підкреслив, що це питання не є настільки невідкладним.
"Зараз немає виборів, тому питання не стоїть таким нагальним чином, що ось завтра вибори, тому давайте ЦВК", - додав Арахамія.
Відповідаючи на уточнююче питання, чи може подання про звільнення ЦВК Верховна Рада розглянути в п'ятницю, 13 вересня, депутат відповів, що це з'ясується ввечері в четвер.
"Ніхто не може сказати, що буде завтра", - сказав Арахамія.
Напередодні в ЗМІ з'явилася інформація, що депутатам роздали відповідний проект постанови для ознайомлення, хоча в порядку денному на 12 вересня такого питання немає.
Нагадаємо, 10 вересня DT.UA з джерел в Офісі президента (ОПУ) стало відомо, що Центральна виборча комісія (ЦВК) буде розпущена Верховною Радою найближчим часом. ОПУ вже підготував подання глави держави з вимогою про розпуск ЦВК у Верховну Раду.
У свою чергу член фракції "Слуга Народу" Олександр Качура зазначив, що подання президента мотивоване і що під час виборчої кампанії ЦВК незаконно скасовувала реєстрацію кандидатів від партії "Слуга Народу".
Натомість голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук заявила про те, що політичне рішення про звільнення членів ЦВК ставить під питання легітимність виборчих процесів, проведених комісією, тобто і президентських і парламентських виборів. У ЦВК наголосили, що політичну відповідальність за розпуск ЦВК понесуть президент Зеленський і народні депутати.
У вересні 2018 року Верховна Рада внесла зміни до законодавства, збільшивши кількісний склад Центральної виборчої комісії з 15 до 17 членів. Після цього парламент призначив 14 нових членів ЦВК. Всі фракції та групи Верховної Ради VIII скликання делегували своїх представників, за винятком "Опозиційного блоку". У даний момент ЦВК України складається з 16 членів, одне місце залишається вакантним.