Рада не отримує повну й об'єктивну інформацію про переговори в Мінську – Рахманін

Поділитися
Рада не отримує повну й об'єктивну інформацію про переговори в Мінську – Рахманін © DT.UA
Коли депутатам доведеться писати законодавчу базу перехідного правосуддя і вносити уточнення до законів про амністію і «особливий статус», вони не знатимуть, про що йдеться.

Верховна Рада не знає, з якими пропозиціями виходить і про що домовляється українська делегація в Мінському процесі щодо врегулювання ситуації у Донбасі, розповів в інтерв'ю «Українській правді» голова фракції «Голос» Сергій Рахманін.

«Уявлення про те, що насправді обговорюється, як не було, так і немає. Верховна Рада України, як вищий законодавчий представницький орган, фактично осторонь цього процесу, попри те, що три члени парламенту, три голови комітету є офіційними представниками України в ТКГ», - зазначив він.

За словами Рахманіна, з тим набором пропозицій, з яким Україна виходить на обговорення у Тристоронній контактній групі, знайомиться не лише ОБСЄ, а й Росія, яка є агресором, і підконтрольні їй угруповання «Л-ДНР». «А Верховна Рада цього плану ніколи в житті не бачила», - додає депутат.

Голова фракції додав, що йому розповідали, з чого складається цей план, але як народний депутат він у цілісному вигляді побачив цей текст лише в Telegram-каналі так званого «МІД ДНР».

«Це було єдине для мене джерело, де я нарешті побачив з пунктами, з номерами, з конкретними пропозиціями, що насправді пропонує українська сторона», - додав Рахманін.

Тому парламентарі змушені дізнаватись інформацію з «брифінгів якихось спікерів» або інтерв'ю голови української делегації у Мінську Леоніда Кравчука, який «іноді свої особисті думки видає за певні частини плану».

«Тобто, фактично Верховна Рада, якій рано чи пізно так чи інакше доведеться писати законодавчу базу в частині перехідного правосуддя, уточнення законопроєктів, законів, щодо амністії і «особливого статусу», - насправді не знає, про що йдеться», - підкреслив він.

Рахманін вважає, що за останні півтора року Тристороння контактна група фактично взяла на себе той функціонал, який має належати нормандській четвірці. А це, за його словами, вигідно Росії - звести всі переговори щодо Донбасу в Мінський процес і примусити Україну вести прямі переговори з бойовиками.

У листопаді голова української делегації Леонід Кравчук заявив, що підготовлений українською стороною «План спільних кроків» для ТКГ пропонує повністю припинити конфлікт і демілітаризувати окремі райони Донецької і Луганської областей на початку 2021 року.

Однак Росія фактично заблокувала переговори в Мінську, вимагаючи від України скасувати постанову парламенту про місцеві вибори і затвердити «мирний план» бойовиків щодо врегулюванню ситуації в Донбасі.

Значущих результатів із припинення російської агресії і деокупації Донбасу як не було, так і немає. То чи не час змінювати «формат і стратегію»? Про це розмірковує Тетяна Силіна у статті «Подорож із Парижа до Берліна із зупинкою в Мінську завдовжки рік».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі