Рада не могла ухвалити жодного рішення на засіданні 26 липня, не було кворуму – депутатка

Поділитися
Рада не могла ухвалити жодного рішення на засіданні 26 липня, не було кворуму – депутатка Фото ілюстративне © Верховна Рада
Крайнє засідання відзначилось і порушенням регламенту.

На засідання Верховної Ради України в середу, 26 липня, прийшли менше 226 народних обранців, що означає відсутність кворуму. Таким чином, будь-які рішення, що ставляться на голосування, завідома приречені бути не ухваленими, повідомила депутатка Іванна Климпуш-Цинцадзе у Facebook.

Більше того, за її словами, перед початком роботи парламенту не проводилося сигнальне голосування для підрахунку присутніх у залі, попри відповідну вимогу в регламенті ВР.

"Навіщо цей фарс? Щоб показати розлюченим людям, що парламент працює? Сьогодні він лише дурно споживає електроенергію. Смішно бачити, як головуючий у мікрофон закликає депутатів прибути в сесійну залу, коли ніякої трансляції засідання немає…" – додала Климпуш-Цинцадзе.

У відповідь на запитання в коментарях стосовно того, чому народні обранці не прибули на засідання, депутатка припустила, що справа у порядку денному. Планувався розгляд лише поправок до одного із законопроєктів, тому "дехто вирішив, що не важливо бути".

Раніше голова парламенту Руслан Стефанчук казав, що Рада планує розглянути заяву Олександра Ткаченка про відставку з посади міністра культури та інформаційної політики під час найближчого пленарного засідання.

За півтора року воєнного стану українці адаптувалися до життя в умовах постійної загрози. Те саме можна сказати і про державні інституції, зокрема парламент. Упродовж 8-ї сесії (тривала з вересня 2022-го до лютого 2023 року) ми бачимо три основні тенденції: посилення урядових позицій, зменшення законодавчого спаму та стабілізацію роботи парламенту в режимі воєнного часу. Докладніше про кількісні дані останнього моніторингу роботи Верховної Ради – у статті "Як працював парламент у другому півріччі повномасштабного вторгнення: тенденції та висновки" від Лабораторії законодавчих ініціатив (ЛЗІ).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі