Рада хоче змінити законодавство про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб

Документ
Поділитися
Рада хоче змінити законодавство про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб © Василь Артюшенко, ZN.UA
Депутати за основу підтримали законопроєкт, який серед іншого передбачає скорочення терміну прийняття рішення про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. 

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №4487 «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб». Документ підтримали 304 народні депутати.

Законопроєкт пропонує скоротити термін прийняття рішення про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи з 15 до 7 робочих днів, що дозволить підвищити рівень захисту прав внутрішньо переміщених осіб. Мова йде про випадки, коли особа не має реєстрації місця проживання на території, з якої відбулося внутрішнє переміщення.

Водночас згідно з документом, за надання неправдивих даних задля отримання такої довідки особа має відшкодувати фактичні витрати, понесені державним та місцевим бюджетами у результаті реалізації прав відповідно до чинного законодавства.

Законопроєкт також передбачає, що внутрішньо переміщені особи користуються всіма правами і свободами відповідно до Конституції, законів та міжнародних договорів України. Документ передбачає можливість доступу ВПО до послуг, пільг, які надаються мешканцям територіальних громад України за місцем проживання внутрішньо переміщених осіб.

«На законодавчому рівні врегульовується реалізація права внутрішньо переміщених осіб на житло через реалізацію державних та місцевих програм, зокрема житла тимчасового призначення. Крім того, проєкт Закону визначає повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування, координацію та реалізацію державної політики з питань внутрішньо переміщених осіб», - йдеться у пояснювальній записці.

До основних повноважень такого органу належить:

  • сприяння повній реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб;
  • пошук та реалізація довгострокових рішень для ВПО, зокрема, інтеграції на новому місці проживання;
  • сприяння в установленому законодавством порядку соціальному забезпеченню внутрішньо переміщених осіб;
  • координація здійснення заходів зі зміцнення стійкості приймаючих територіальних громад;
  • збір та аналіз інформації про необхідність забезпечення житлом та вирішення інших питань соціального захисту внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій України та осіб, які виїхали за кордон та інші.

«Проєкт Закону містить пропозиції щодо внесення змін до підстав та порядку скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Зокрема, пропонується внести зміни до строку тривалої відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання, - з 60 днів до 6 місяців. Зазначений строк обґрунтовується положеннями цивільного законодавства щодо порядку визначення постійного місця проживання, припиненням пенсії та інших соціальних виплат у разі неотримання протягом 6 місяців підряд», - вказано у пояснювальній записці.

Напередодні Верховна Рада ухвалила закон щодо зміни обліку даних про реєстрацію українців на Донбасі та в Криму. Тепер під час видачі, обміну, або оформлення документів, що підтверджують українське громадянство, особу або спецстатус, дані про зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованій території будуть внесені на підставі: документів, що підтверджують реєстрацію місця проживання; відомостей, внесених до документів, що підлягають обміну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі