Житло для ветеранів АТО та переміщених осіб: влада обіцяє повністю закрити чергу в 2022 році

Поділитися
Житло для ветеранів АТО та переміщених осіб: влада обіцяє повністю закрити чергу в 2022 році
В уряді також анонсують початок роботи державної лізингової фінкомпанії - до кінця року, або на початку наступного, яка буде забезпечувати бюджетників житлом за лізинговими схемами.

Черга на житло ветеранів АТО та внутрішньо переміщених осіб буде повністю закрита в 2022 році. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час робочої поїздки до Луганської області, повідомляє "Укрінформ".

"Це близько 4 тисяч людей, 4 тисяч сімей (ветеранів АТО, внутрішньо переміщених осіб, - ред.), яким ми повністю, коштом держави, забезпечимо житло наступного року”, - сказав Шмигаль.

Він також повідомив про утворення державної лізингової фінкомпанії, яка почне працювати до кінця року, або на початку наступного, яка буде забезпечувати бюджетників, зокрема внутрішньопереміщених осіб, що працювали в бюджетній сфері - лікарів, вчителів, військових, житлом за лізинговими схемами.

"Туди було виділено близько 20 мільярдів грн під державні гарантії”, - сказав Шмигаль.

Нагадаємо, за даними Мінреінтеграції, більш ніж 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб в Україні в тій чи іншій мірі мають потребу в отриманні житла. 

Раніше Кабмін розподілив субвенцію з державного бюджету для покупки 46 об'єктів нерухомості 144 внутрішньо переміщеним особам (ВПЛ).

Схема фінансування така: 70% на нове житло виділяє уряд (у даному випадку - 11,9 млн грн), по 30% додають місцеві ради. Місцеві ради й далі можуть подавати заявки до уряду з пропозицією співфінансування надання житла переселенцям.

Також, раніше повідомлялося про те, що вартість житлової нерухомості в Україні за рік зросла на 8,3%. За перше півріччя житло в Україні подорожчало на 4%. При цьому за темпами зростання цін Україна зайняла 22 місце серед 55 країн.

В Україні проведуть аудит забезпечення громадян житлом. У вересні 2021 року Верховна Рада ухвалила постанову №5251 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення реалізації права громадян на житло", згідно з якою Кабмін має забезпечити проведення комплексного аналізу щодо забезпечення громадян житлом. Такий аналіз мають провести в розрізі областей, міст, територіальних громад, відомств, а також в цілому по країні. Це має показати:

 

  • число громадян, що перебувають у чергах на житло;
  • суму коштів, необхідних для забезпечення громадян житлом з урахуванням середньої вартості житла на відповідній території;
  • середнього та максимального строку перебування на обліку громадян, динаміки руху житлової черги по роках з 1991 року;
  • статистики отримання житла громадянами за останні 10 років.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі