Рада хоче встановити відповідальність за перешкоджання перевіркам щодо техногенної та пожежної безпеки

Поділитися
Рада хоче встановити відповідальність за перешкоджання перевіркам щодо техногенної та пожежної безпеки © Андрій Товстиженко, DT.UA
Парламент ухвалив у першому читанні законопроект, який передбачає запровадження адмінвідповідальності за перешкоджання відповідних перевірок.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні проект закону №3931 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки”. Документ підтримали 265 народних депутатів.

Проект закону пропонує доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 185-14 “Створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок”.

Також документ передбачає надання можливості суддям районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судів розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-14 Кодексу, шляхом внесення змін до статті 221 Кодексу.

Законопроект пропонує дозволити поліцейським та посадовцям органу державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки складати протоколи про адмінправопорушення, передбачене статтею 185-14 Кодексу.

Крім того, законопроект пропонує надати можливість поліцейським проводити адміністративне затримання до встановлення особи правопорушника, якщо він перешкоджатиме діяльності уповноваженим посадовцям центрального органу держнагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Після смертельної пожежі у харківському будинку для літніх людей голова Верховної Ради заявив про те, що у парламенті працюють над кількома законопроектами для запобігання подібних трагедій.

21 січня о 15:03 в Харкові у двоповерховому житловому будинку, переобладнаному під будинок літніх людей, виникла пожежа на другому поверсі. Спочатку повідомлялося про те, що у результаті пожежі загинули 15 осіб. Однак, 25 січня у лікарні помер один із постраждалих. Щоправда, заступниця міського голови Харкова каже, що смерть чоловіка не пов'язана із пожежею.

Чотирьом особам - власнику домоволодіння, який здав двоповерхову будівлю під пансіонат, орендарю будинку і його дружині - директору приватного підприємства, яка фактично керувала закладом, адміністратору, який координував роботу пансіонату, але офіційно не був там працевлаштований, оголосили підозри по ч. 2 ст. 270 КК України (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей).

Слідство перевіряє наступні основні версії трагедії: пожежа внаслідок підпалу (занесення стороннього вогню); пожежа внаслідок необережного поводження з вогнем у побуті та з електроприладами; пожежа через замикання електромережі.

В ході судових засідань щодо обрання запобіжного заходу підозрюваним стало відомо, що джерелом спалаху був обігрівач.

Раніше орендарю згорілого пансіонату в Харкові В'ячеславу Кравченко суд обрав запобіжний захід. Його взяли під варту терміном на 60 діб. Керівнику будинку літніх людей також обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 діб без права внесення застави.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі