Чотирьом затриманим після пожежі в нелегальному в будинку для літніх людей, в якому загинули 15 осіб, вручили повідомлення про підозру. Всім інкримінують порушення вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
В обласній прокуратурі уточнили, що серед підозрюваних:
- власник згорілого будинку;
- орендар, який організував підпільний пансіонат для людей похилого віку;
- дружина орендаря, слідство вважає її фактичним керівником пансіонату;
- адміністратор, який координував роботу закладу без офіційного працевлаштування.
Офіційний представник харківської прокуратури Дмитро Чубенко в п'ятницю, 22 січня, повідомив журналістам, що обвинувачення наполягатиме на взятті всіх підозрюваних під варту. Клопотання прокуратури Київський районний суд Харкова розглядатиме найближчої суботи.
Слідство встановило, що орендар і його дружина є засновниками громадської організації, метою якої вказано «сприяння проведенню оздоровчої аматорської, культурної діяльності, спрямованої на задоволення та захист законних інтересів її членів». Місяць в підпільному пансіонаті коштував клієнтам близько 15 тисяч гривень.
Якщо підозрюваних суд визнає винними у порушенні ч. 2 ст. 270 Кримінального кодексу, їм загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі.
21 січня в Харкові згоріла двоповерхова будівля, в якій розміщувався приватний будинок для людей похилого віку. У момент пожежі в будівлі перебувало понад 30 осіб, 15 з них загинули, 11 отримали опіки.
Пансіонат працював нелегально, без будь-яких дозвільних документів. В одному дворі з ним розташовується реабілітаційний центр для наркозалежних, що належить тому ж власнику.
Уряд створив держкомісію для з'ясування обставин трагедії, а президент Володимир Зеленський доручив голові МВС Арсену Авакову взяти розслідувань «під особистий контроль».
Після пожежі влада виявили в Харкові і області ще 32 підпільних пансіонату для літніх людей.