Рада хоче вдосконалити військову освіту в Україні

Документ
Поділитися
Рада хоче вдосконалити військову освіту в Україні © Міноборони України
Ухвалений за основу законопроєкт також стосується вдосконалення наукової і науково-технічної діяльності  у військових ЗВО.

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №5641 «Про внесення змін до деяких законів України щодо військової освіти та науки». Документ підтримав 331 народний депутат.

«Метою законопроєкту є вдосконалення освітнього процесу та наукової і науково-технічної діяльності у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, військових наукових установах, підвищення якості підготовки військових фахівців», - зазначили у пресслужбі парламенту.

Документ пропонує надати особливі повноваження державним органам, до сфери управління яких належать вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти та військові наукові установи. Особливі повноваження мають надаватися у частині:

  • управління ВВНЗ, ВНП ЗВО та НУ;
  • встановлення прав та обов’язків науково-педагогічних, наукових працівників;
  • вимог до нормативів чисельності здобувачів освіти на одну посаду науково-педагогічного працівника у ВВНЗ та ВНП ЗВО;
  • особливостей відображення інформації про ВВНЗ та ВНП ЗВО в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Також документ визначає нові рівні військової освіти та узгоджує норми законів «Про освіту», «Про вищу освіту» та «Про наукову і науково-технічну діяльність»  зі спеціальними законами України у сферах національної безпеки і оборони.

Законопроєктом передбачено комплектуванню посад керівного складу та науково-педагогічних працівників у ВВНЗ та ВНП ЗВО військовослужбовцями з досвідом проходження військової служби та бойовим досвідом.

Визначається перелік спеціалізацій та змісту освітніх програм підготовки військових фахівців у відповідності з потребами комплектування військових посад у ЗСУ та інших законних військових формуваннях. Також передбачено збереження досвідченого науково-педагогічного складу ВВНЗ та ВНП ЗВО через регулювання чисельності здобувачів освіти на одну посаду науково-педагогічного працівника за високотехнологічними та малочисельними спеціальностями підготовки.

Документ пропонує внести до закону «Про освіту» спеціалізованої професійної військової освіти. Вона здобувається у неформальній освіті за освітніми програмами для вдосконалення професійного рівня військового фахівця і забезпечення виконання службових (бойових) функцій. Документ встановлює тактичний, оперативний та стратегічний рівні військової освіти.

Крім того, проєкт закону пропонує розширити повноваження державних органів, до сфери управління яких належать військові наукові установи. Мова йде про розширення вимог до відбору та підготовки наукових кадрів вищої категорії з подальшим комплектуванням посад наукових працівників найбільш досвідченими та підготовленими фахівцями. Вказано, що це дозволить підвищити ефективність наукової та науково-технічної діяльності у ЗСУ та інших законних військових формуваннях.

Нагадаємо, 7 вересня Верховна Рада дев’ятого скликання розпочала свою шосту сесію. Перед початком шостої сесії парламенту дев’ятого скликання ZN.UA звернулося за коментарем до голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Він розповів про свої очікування від IV сесії щодо сфери діяльності ЦПК та прийняття основних законів в антикорупційній і судовій сферах на цю сесію ВРУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі