Рада хоче підвищити ефективність розподілу бюджетних місць у ЗВО

Документ
Поділитися
Рада хоче підвищити ефективність розподілу бюджетних місць у ЗВО © Василь Артюшенко, ZN.UA
Мова йде про підготовку фахівців з вищою, фаховою передвищою освітою, наукових, науково-педагогічних кадрів, кваліфікованих робітників та слухачів підготовчих відділень закладів вищої освіти, а також підготовку до післядипломної освіти.

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №5467 «Про формування та розміщення державного та/або регіонального замовлення на підготовку фахівців з вищою, фаховою передвищою освітою, наукових, науково-педагогічних кадрів, кваліфікованих робітників та слухачів підготовчих відділень закладів вищої освіти, на післядипломну освіту». Документ підтримали 256 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, документ визначає особливості відносин, що виникають у зв’язку з формуванням і розміщенням державного або регіонального замовлення на підготовку здобувачів вищої, фахової передвищої, наукових, науково-педагогічних кадрів, кваліфікованих робітників та слухачів підготовчих відділень закладів вищої освіти, післядипломної освіти.

Зокрема, законопроєкт пропонує встановити порядок формування держзамовлення з урахуванням середньострокового прогнозу потреби у фахівцях, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрах на ринку праці на плановий рік та наступні два роки, а також з урахуванням обсягів видатків загального фонду державного бюджету на зазначені цілі. Це стосуватиметься держзамовлення у розрізі освітніх, освітньо-професійних, освітньо-наукових/освітньо-творчих, наукових ступенів, освітньо-кваліфікаційних рівнів, галузей знань, спеціальностей і професій.

Документ пропонує встановити порядок формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах у зв’язку із передачею фінансування з державного до місцевих бюджетів.

У проєкті закону визначається механізм спрямування бюджетних коштів для приватних закладів вищої освіти на оплату з держбюджету підготовки здобувачів освіти.

Документ також пропонує запровадити автоматизоване адресне розміщення місць державного (регіонального) замовлення між закладами освіти за допомогою надання вступнику рекомендацій на підставі його конкурсного балу. Це планується робити через Єдину державну електронну базу з питань освіти (ЄДЕБО).

Також проєкт закону передбачає застосування конкурсних засад при розміщенні державного (регіонального) замовлення з урахуванням, зокрема пропозицій Ради міністрів Криму, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

У пояснювальній записці вказано, що серед іншого ухвалення законопроєкту дозволить підвищити ефективність розподілу безоплатних місць здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти між рівнями та спеціальностями вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів направив 42,5 млрд грн на підготовку 189 тис. фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, а також на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2021 році. Зокрема, Кабмін направив 39,8 млрд грн на підготовку молодших і професійних молодших бакалаврів, бакалаврів, магістрів і науково-педагогічні кадри. 567,4 млн грн направлено на підготовку робітничих кадрів. 2,2 млрд грн направлено на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (післядипломна освіта).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі