Рада хоче вдосконалити порядок утворення та діяльності третейських судів

Поділитися
Рада хоче вдосконалити порядок утворення та діяльності третейських судів © Василь Артюшенко, ZN.UA
Народні депутати ухвалили за основу відповідний законопроект.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №3411 “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку утворення та діяльності третейських судів з метою відновлення довіри до третейського розгляду”. Документ підтримали 227 народних депутатів.

У пояснювальній записці йдеться про те, що законопроект передбачає вдосконалення порядку утворення та діяльності третейських судів за допомогою посилення вимог до організацій, при яких можуть діяти постійні третейські суди. Також документ пропонує розширити повноваження органів третейського самоврядування з метою ефективного здійснення третейського розгляду.

Крім того, проект закону пропонує внести зміни до положень Закону “Про третейські суди” та Закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”, якими передбачити:

  • зміну порядку державної реєстрації третейських судів, зокрема, визначення Міністерства юстиції України єдиним суб’єктом державної реєстрації постійно діючих третейських судів;
  • посилення вимог щодо організацій, при яких можуть утворюватися постійно діючі третейські суди, а саме визначення, що такі організації мають бути неприбутковими та внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Строк їх діяльності від моменту державної реєстрації як юридичної особи до прийняття рішення про утворення третейського суду має становити понад п’ять років;
  • розширення повноважень Третейської палати України. Зокрема, до її повноважень пропонують віднести встановлення відповідності засновника утворюваного постійно діючого третейського суду вимогам Закону та надання відповідного висновку. У разі невиконання засновником постійно діючого третейського суду вимог Закону Третейська палата України повинна буде звернутися до органу державної реєстрації із відповідною заявою;
  • розширення підвідомчості справ, які можуть розглядати третейські суди шляхом надання права розглядати спори у справах щодо нерухомого майна, а також уточнення компетенції третейського суду в частині розгляду справ у спорах щодо захисту прав споживачів.

Крім того, документ передбачає здійснення перереєстрації постійно діючих третейських судів відповідно до нових вимог закону. Діяльність постійно діючих третейських судів, які не звернуться до органу державної реєстрації у встановлений строк, буде припинена у судовому порядку.

Нагадаємо, під час сьогоднішнього засідання парламент ухвалив у першому читанні законопроект №4229 “Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та Закону України "Про Вищу раду правосуддя" щодо завершення конкурсних процедур на зайняття посад суддів місцевих судів.Законопроект передбачає, наділити ВРП повноваженнями проводити і завершити конкурси, оголошені Вищою кваліфікаційною комісією суддів України 5 серпня 2019 року щодо кандидатів на посаду судді місцевого суду. Мова йде про суддів, які пройшли всі процедури відбору, але набрали менше 75% максимально можливого балу кваліфікаційного іспиту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі