Рада хоче створити Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві

Поділитися
Парламент прийняв у першому читанні необхідний для цього законопроєкт.

Верховна Рада прийняла в першому читанні проєкт закону №3205-2 "Про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві". Документ підтримали 295 народних депутатів.

"Проєкт Закону розроблений з метою підтримки малих і середніх суб'єктів підприємництва, включаючи фермерські господарства, шляхом часткового гарантування виконання зобов'язань таких суб'єктів перед фінансовими установами за кредитними договорами з метою створення умов для стабільного функціонування сільського господарства в Україні", - йдеться в пояснювальній записці.

Зокрема, документ передбачає створення Фонду часткового гарантування кредитів в сільському господарстві. Зазначено, що він надаватиме приватні гарантії для забезпечення виконання кредитних зобов'язань малих і середніх аграріїв. Такі гарантії повинні стати стимулом для банків співпрацювати з малими та середніми суб'єктами підприємництва за рахунок наявності належного забезпечення кредитів.

Згідно з пояснювальною запискою, така послуга буде доступна фермерам із земельним банком до 500 га, які є первинними виробниками сільськогосподарської продукції.

Також фонд повинен буде гарантувати до 50% непогашеної суми основного боргу на термін кредитного договору, але не більше ніж на 10 років. При цьому обсяг непокритих гарантій не може бути більшим, ніж в чотири рази, за розмір регулятивного капіталу фонду, що встановлюється держрегулятором ринків фінансових послуг. Також фонд зможе публікувати в інтернеті інформацію про позичальника для прозорої роботи.

Раніше повідомлялося про те, що банки відновили обсяги кредитування бізнесу і населення в кінці минулого року, при цьому рівень доларизації економіки впав до 38%. При цьому середньомісячні обсяги нових кредитів в другому півріччі більш як подвоїлися в порівнянні з I півріччям 2020 року. Причому темпи іпотечного кредитування в 2020 році випередили споживче кредитування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі