Путін єдиний вважає легітимною місцеву владу у Криму і визнає призначений нею на 16 березня референдум

Поділитися
Путін єдиний вважає легітимною місцеву владу у Криму і визнає призначений нею на 16 березня референдум © kremlin.ru
Позиція Росії розходиться з позицією міжнародного співтовариства, що вважає кримський референдум про приєднання до РФ незаконним і виступає проти його проведення як такого, що порушує норми міжнародного права.

Президент Росії Володимир Путін і лідери таких країн, як США, Німеччина, Великобританія, Туреччина і Китай мають "відмінності в оцінках того, що відбувається" в Україні. Так, якщо Путін вважає нинішнє керівництво Криму "легітимним", і, відповідно, визнає призначений на 16 березня референдум, інші глави держав дотримуються абсолютно протилежної точки зору.

У неділю Путін провів телефонні розмови з прем'єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном і канцлером Німеччини Ангелою Меркель. За підсумками цих розмов зафіксовано "відмінності в оцінках того, що відбувається", йдеться у повідомленні, оприлюдненому прес-службою Кремля.

Зокрема Путін відстоював позицію, що "кроки, які здійснює легітимне керівництво Криму, ґрунтуються на нормах міжнародного права і покликані забезпечити законні інтереси населення півострова". (При цьому нинішню українську владу Путін у розмові з Обамою раніше назвав такою, що "прийшла у результаті антиконституційного перевороту", "не володіє загальнонаціональним мандатом" і приймає "абсолютно нелегітимні рішення").

Про позиції Меркель і Кемерона прес-служба російського президента замовчує.

У той же час, виходячи з оприлюдненої прес-службою уряду ФРН інформації, Меркель у розмові з Путіним "активно відстоювала позицію Німеччини про те, що призначений на 16 березня "так званий референдум у Криму є незаконним, його проведення суперечить Конституції України та міжнародному праву".

Такої ж позиції дотримуються й інші лідери найбільших держав - Китаю, Великобританії, Туреччини: з лідерами цих країн - Сі Цзіньпінем, Кемероном і Реджепом Тайіпом Ердоганом Меркель також провела телефонні переговори цієї неділі.

У розмові з головою КНР сторони висловилися за знаходження рішення шляхом діалогу. Як зазначив Сі Цзіньпін, вирішення кризи "слід шукати на основі міжнародного права". Тайіп Ердоган заявив, що "суверенітет, територіальну цілісність і політичну єдність України важливо захистити".

Аналогічна позиція і у США: 8 березня президент Барак Обама вкотре поспілкувався з британським прем'єром з приводу ситуації в Україні і підкреслив, що Сполучені Штати вважають незаконним і не визнають призначений на 16 березня референдум у Криму, "і що будь-яка спроба узаконити його призведе до подальших наслідків для Росії".

Читайте: Задзеркалля Кремля

Як йдеться у повідомленні прес-служби Даунінг стріт, Обама і Кемерон вважають, що для Росії "все ще є можливість" вирішити ситуацію дипломатично, шляхом участі у прямих переговорах з Україною, а також повернувши російські війська на свої бази у Криму. "Ми всі повинні працювати разом, щоб переконати президента Путіна обрати цей дипломатичний шлях виходу з кризи", - сказано в заяві.

Окрім того, лідери всіх перерахованих вище країн згодні і наполягають на якнайшвидшому створенні Міжнародної контактної групи для проведення дипломатичних переговорів щодо ситуації в Україні, у Криму.

Згоду з цією ідеєю висловив також президент Росії Володимир Путін, повідомивши, що обговорить це питання і дасть відповідні доручення міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову. "Він (Путін) сказав, що Росія дійсно хоче знайти дипломатичне вирішення кризи, і що він буде обговорювати пропозиції у контактній групі з міністром закордонних справ Лавровим завтра (10 березня)", - цитує слова російського президента прес-служба британського прем'єра. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі