Президент РФ 3 заявив, що негативний настрій певної частини українського суспільства щодо Росії пов'язаний з непоінформованістю про рішення, запропоновані Росією і Євросоюзом.
"Завжди можна знайти з 45-мільйонного населення людей, які спочатку просто ставляться погано - це їхнє право. Але, гадаю, що питання значною мірою пов'язане з недостатньою поінформованістю, в тому числі щодо ось цього європроцесу в Україні", - сказав він.
За його словами, в українського народу ніхто не намагається вкрасти європейську мрію. "Ми до цього не маємо ніякого стосунку, це вибір самого українського народу і легітимної влади - вступати в якийсь союз чи не вступати, підписувати які-небудь документи або не підписувати", - заявив президент РФ.
Він зазначив, що, говорячи про недостатню інформованість, має на увазі, що потрібно звернутися до документів про євроінтеграцію України. "Я хочу запитати: ви читали цей папір? Ні, ніхто ж ні фіга не читає. Ну, хоч читати вмієте? Подивіться, що там написано: відкрити ринки, грошей немає, норми торгівлі та технічні регламенти запровадити європейські. Це значить що? Промисловість треба закрити, а сільське господарство розвиватися не буде", - заявив президент РФ.
"Це явний крен туди - ставати сільгосппридатком єврозони. Але якщо це вибір когось, добре, будь ласка, це їхній вибір. А у нас що відбувається? Адже ми Україну нікуди не тягнемо", - сказав він.
Що стосується ставлення росіян до українців, Путін відзначив, що воно дуже позитивне. "Переважна більшість російських громадян ставляться до України позитивно. Це 100% - до ворожки ходити не треба питати", - заявив президент РФ.
Він також зауважив, що, якби багатотижневий несанкціонований "3" на Соборній або на Красній площах Москви, він не стане приймати будь-яких політичних рішень. "Я не буду приймати ніяких політичних рішень, буду діяти відповідно до законодавства Російської Федерації", - сказав він.
Путін підкреслив, що кожна політична партія, об'єднання мають право висловлювати свою думку з приводу прийнятих у країні рішень, в тому числі за допомогою масових вуличних акцій, але "будь-які подібні дії повинні залишатися у рамках закону".
"Якщо хто-небудь виходить за ці рамки, то держава зобов'язана - я хочу це підкреслити, це не політична воля, а зобов'язання органів влади - наводити лад, тому що інакше такий розвиток подій може призвести до хаосу, що негативним чином позначиться на економіці, соціальній сфері та на політичному стані всієї держави", - заявив він.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що якщо б відбулося підписання угоди про асоціацію з ЄС, Україні довелося б підвищити вдвічі тарифи на ЖКГ, заморозити зарплатні і пенсії та соціальні допомоги.
Як відомо, раніше президент3 заявив, що підготовку Угоди про асоціацію з Європейським Союзом було проведено з порушенням національних інтересів України, а виконавців буде відсторонено від подальшого процесу підготовки цієї угоди.
Нагадаємо, у вівторок "Газпром" і "Нафтогаз" підписали доповнення до контракту від 2009 року, яке знижує ціну російського газу для України до 268,5 дол. за тис. кубів. За інформацією ZN.UA, ціна у 268,5 дол. за тис. куб. м буде діяти як мінімум до березня, коли має відбутися саміт Україна-ЄС.
29 листопада президент 3 повинен був у Вільнюсі підписати Угоду про асоціацію з ЄС, однак за тиждень до початку саміту Кабмін України ухвалив рішення призупинити підготовку до підписання цього документа, пославшись на необхідність врегулювати питання торговельно-економічних відносин з Росією. Українська сторона пропонувала ЄС і РФ "утворити комісію на тристоронній основі для опрацювання комплексу питань, спрямованих на відновлення втрачених обсягів виробництва". В результаті урочиста церемонія підписання угод з країнами Східного партнерства на Вільнюському саміті завершилася без підписання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом. !zn