У "Газпрому" немає грошей на будівництво Південного потоку

Поділитися
У © kremlin.ru
"Газпром" має намір випустити облігації на 100 млрд.руб., щоб профінансувати російську частину Південного потоку.

Слідом за ВАТ "РЖД" і Федеральною мережевою компанією (ФМК) в боротьбу за пенсійні кошти в управлінні Внешекономбанку (ВЕБ) включається Газпром. Про це пише КоммерсантЪ.

Як стало відомо, монополія хоче випустити інфраструктурні облігації на 100 млрд.руб., щоб профінансувати російську частину одного з своїх найбільш ризикованих і дорогих проектів - газопроводу South Stream.

У листі заступника голови правління та головного бухгалтера "Газпрому" Олени Васильєвої, надісланому першому віце-прем'єру Ігорю Шувалову йдеться про те, що топ-менеджер просить Шувалова доручити центральним органам виконавчої влади і ВЕБу "розглянути можливість" інвестування пенсійних коштів в інфраструктурні рублеві облігації монополії на суму до 100 млрд.руб. Гроші "Газпрому" потрібні на будівництво газотранспортної системи (ГТС) Південний коридор по території Росії для подачі газу в газопровід South Stream для газифікації восьми регіонів, зазначає пані Васильєва.

В апараті Шувалова підтвердили отримання листа, але від коментарів відмовилися. Джерело в уряді пояснює, що в кінцевому підсумку ВЕБ сам буде вирішувати, купувати чи ні облігації "Газпрому". У ВЕБі кажуть, що офіційних доручень від Шувалова щодо облігацій "Газпрому" в держкорпорації поки не отримували. Джерело зазначило, що "Газпром" має суверенний рейтинг і має право розміщувати облігації, ВЕБ ж може їх купити, бо проект монополії відповідає інвестиційній декларації банку. Для придбання всього випуску потрібне схвалення наглядової ради, без цього ВЕБ може викупити тільки 60% позики.

Нагадаємо, 7 грудня 2012 року на майданчику компресорної станції "Російська" у районі міста Анапа Краснодарського краю (Росія) відбулися урочисті заходи, присвячені будівництву газопроводу "Південний потік", який буде постачати газ в Європу в обхід території України.

Україна домагається від Євросоюзу відмови від надання преференцій споруджуваного газопроводу "Південний потік", який по дну Чорного моря сполучить Росію з Болгарією.

Українська влада намагається переконати Європейську комісію в тому, що "не доцільно" і "не справедливо" робити винятки для цього проекту.

Українська сторона посилається на директиви ЄС, які передбачають таку можливість у випадках, якщо інвестиції у проект сприяють розвитку конкуренції на загальноєвропейському ринку або ж підвищують безпеку газопостачання Європи. У випадку з "Південним потоком" мова йде виключно про досягнення "геополітичних" цілей Росії. За його допомогою Кремль спробує повернути Україну у сферу впливу.

Зокрема, подібні преференції отримав інший російський газопровід - "Північний потік", який по дну Балтійського моря сполучив російський Виборг з німецьким Грейфсвальдом і з 2011 року знаходиться в експлуатації. !zn

Читайте також:

Україна безуспішно намагається захистити в Європі свою ГТС від "Південного потоку" Росії

"Газпром" підписав із Болгарією новий контракт в обмін на поступки щодо "Південного потоку"

Запущена друга гілка "Північного потоку"

Болгарія дала Україні шанс домовитися з "Газпромом"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі