Путін поскаржився Шольцу та Макрону на санкції й небажання Києва йти на переговори

Поділитися
Путін поскаржився Шольцу та Макрону на санкції й небажання Києва йти на переговори © Фото з відкритих джерел
За два місяці після попередньої розмови у подібному форматі риторика російського диктатора змінилася кардинальним чином.

Російський диктатор Володимир Путін провів телефонні переговори з очільниками Німеччини та Франції - Олафом Шольцом та Еммануелем Макроном, під час яких попросив зняти санкції та поскаржитися, що Київ не йде на переговори. Розмова відбулася за німецько-французькою ініціативою, про це повідомили на сайті Бундестагу, а також російські ЗМІ.

Згідно з повідомленням Бундестагу, 80-хвилинна розмова була присвячена тривалій війні Росії проти України. Канцлер та президент Франції закликали:

  • до негайного перемир'я та виведення російських військ;
  • до серйозних прямих переговорів із президентом України;
  • до пошуку дипломатичного вирішення конфлікту.

Канцлер Шольц і президент Макрон також поговорили з Путіним про глобальну продовольчу ситуацію, особливо напружену внаслідок російської загарбницької війни.

Лексика повідомлення Бундестагу досить жорстка та лаконічна.

Водночас, як випливає з повідомлень російських ЗМІ, промова Путіна складалася зі скарг на незговірливий Київ, який не хоче йти на переговори, з перекладання провини за продовольчу безпеку на Захід. І нарешті російський диктатор попросив зняти санкції.

Так, у відповідь на вимогу, озвучену канцлером ФРН та президентом Франції, вивести російські війська з України диктатор розповів про те, як війська РФ налагоджують мирне життя на Донбасі.

У відповідь на вимоги до Путіна вийти на прямі переговори з Президентом України Володимиром Зеленським, диктатор, попри свої недавні заяви, що час переговорів ще не настав, поскаржився на "заморожений стан з вини Києва переговорного треку".

А у відповідь на звинувачення в тому, що особливо напружена продовольча ситуація у світі склалася внаслідок російської загарбницької війни, Путін заявив, що провина через труднощі з постачанням продовольства лежить на Заході. І що "напруженість на продовольчому ринку знизить постачання сільгосппродукції з РФ, але для цього потрібно зняти санкції .

Головне, що виокремлюють ЗМІ з потоку свідомості російського диктатора:

  • Росія (але не Путін, – ред.) готова до відновлення діалогу з Києвом;
  • РФ шукатиме способи відправляти зерно без проблем (але очевидно має на увазі російське зерно, - ред.);
  • санкції треба зняти.

Нагадаємо, 25 травня Президент України Володимир Зеленський зазначив, що його переговори з російським диктатором Володимиром Путіним можливі лише тоді, коли війська РФ повернуться на свої позиції 23 лютого. Однак у Кремлі назвали ці слова "неконструктивними",

Володимир Зеленський також заявив, що готовий до переговорів із главою Кремля Володимиром Путіним. Український глава погоджується на переговори з диктатором, але без його посередників та на умовах діалогу, а не ультиматумів. Також Зеленський додав, що питання цієї зустрічі щодня ускладнюється.

До речі, 12 березня Шольц і Макрон вже проводили подібну розмову з Путіним. І якщо вимоги європейських лідерів практично не змінилися з того часу, відмінність позиції Путіна складно не помітити.

Як писала ZN.UA, на той момент, згідно з інформацією, отриманою від надійних дипломатичних джерел,   Росія висунула Україні 6 вимог.   Перші п'ять із них, як бачилися тоді Путіну, мали бути закріплені в Конституції України.

  1. Відмова від руху до НАТО. Нейтральний статус України Одним із гарантів якого готова стати Росія, яка напала на нашу країну.
  2. Російська мова – друга державна. Скасування всіх законів, що її обмежують.
  3. Визнання Україною Криму російським.
  4. Визнання Україною незалежності "ДНР" та "ЛНР" в адміністративних межах областей (включаючи нині контрольовані Україною території).
  5. "Денацифікація". Заборона діяльності ультра-націоналістичних, нацистських та неонацистських партій та громадських організацій, скасування чинних законів про героїзацію нацистів та неонацистів.
  6. "Демілітаризація України". Повна відмова від наступальних озброєнь, під які за бажання можна підвести будь-які види озброєнь.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі