WP: Для перемир’я в Україні ще не настав час

Поділитися
WP: Для перемир’я в Україні ще не настав час © Сергій Нужненко / Радіо Свобода
Ризики від ослаблення тиску на Кремль до розгромної поразки російської армії надто високі.

Здається, що кровопролиттю в Україні немає кінця. Однак, хвиля війни почала розвертатися проти агресора - Росії. Травень повинен був стати місяцем, впродовж якого війська Владіміра Путіна, проваливши наступ на Київ, перегрупувалися б на півдні і сході України для більш потужного наступу у західному напрямку.

Більша частина травня вже минула. Однак, вже очевидно, що російський план «Б» провалюється теж, - пише Washington Post в редакційній статті. Зіштовхнувшись з запеклим українським опором, посиленим своєчасними і масовими поставками західної зброї, Росія відступила від Харкова у деяких районах, повернувшись на російський бік міжнародного кордону, який Путін хотів стерти. В «Інституті дослідження війни» (ISW) вважають, що Росія, «швидше за все, відмовилася від мети широкомасштабного оточення українських підрозділів» на сході України. Тепер агресор зосередився на спробі захопити лише один український регіон - Луганську область. Однак, навіть це завдання може бути за можемами виснажених російських військ, якими невміло командують.

Відбувається якраз протилежне. Більш вірогідно, що наступим переломним моментом у цій війні стане розширений контрнаступ ЗСУ, який поверне окуповані Росією частини півдня і сходу України назад під контроль законного уряду. Вочевидь, такий результат стане стратегічною поразкою для Путіна, яку прихильники України в США, Європі й інших частинах світу повинні одностайно наближати.

А отже зараз не час для переговорів про припинення вогню між Україною і Росією, до чого останніми днями закликають Франція, Німеччина й Італія. Їхнє бажання скоротити руйнівну війну і зменшити шкоду як для самої України, так і для європейських економік, можна зрозуміти. Однак, ризики від ослаблення тиску на Путіна до того, як він буде остаточно розбитий, аж надто високі.

Це стало зрозуміло 10 травня після виступу в Конгресі директора Національної розвідки США Авріл Гейнс. Вона сказала американським парламентарям, що розвідувальні управління «не бачать можливості для життєздатних переговорів, принаймні в короткостроковій перспективі». Головна причина такого висновку - це те, що Путін дотримується завойовницького курсу попри всі військові втрати.

«Він готується до затяжного конфлікту, під час якого він все ще розраховує здобути цілі за межами Донбасу», - сказала Гейнс.

Вона додала, що замість почати добросовісні переговори, Путін швидше обере ще більшу ескалацію. Він може запровадити в Росії воєнний стан, перевести промисловість на «воєнні рейки» або ж посилити військові дії. Останній пункт викликає особливе занепокоєння, зважаючи на ядерні й хімічні можливості Росії. Гейнс зауважила, що Путін, цілком вірогідно, розраховує на ослаблення рішучості США і ЄС через глобальні продовольчі проблеми, посилення інфляції й подорожчання енергоносіїв». Washington Post вважає, що лідери НАТО не повинні давати Путіну жодної причини думати, що така його стратегія спрацює.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі