"Кілька цифр. Податкові надходження у структурі місцевих бюджетів складають 58% в середньому по Україні. По містам ця цифра ще вища. В структурі податкових надходжень ПДФО складає 65%, місцеві податки – 28%", - пише Ткачук у своєму Facebook.
У Черкасах, де спалахнув скандал через рішення мера Анатолія Бонадренка послабити карантинні обмеження раніше 11 травня, податкові надходження – 2,225 млрд гривень, ПДФО – 1,43 млрд (63%), єдиний податок – 403 млн (18%), майно –224 млн (10%).
"Тепер уявіть: на місяць всі наймані працівники відправляються у відпустку без утримання (так є навіть серед лікарів), на три місяці звільняються від єдиного податку і податку на нерухомість підприємці. Прямі втрати податкових надходжень уже понад 10%", - додає він.
Але ж це ще не все. Не отримана зарплата - це зменшення обороту у торгівлі і додаткові мінуси, зокрема по акцизу. А міський голова бачить усі ці цифри та розуміє, що завтра не буде чим фінансувати школи, дитячі садочки, ЖКГ, благоустрій, утримувати поліклініки тощо, зазначає експерт.
"Чи компенсує уряд ці втрати? Ні. Взяти компенсацію нема звідки! Що робити? Не знаю, я не прем'єр, хоча про дещо і здогадуюсь. Сподіватись зараз головам громад нема на кого, тільки на себе. На свій діалог з громадою, з місцевим бізнесом, скоротити плановані витрати по максимуму, у розмір прогнозованих надходжень з урахуванням цих втрат", - наголошує Ткачук.
Послабити обмеження можна буде, лише якщо трапиться чудо та за тиждень після карантину все оживе, наголошує експерт. Однак якщо витратити кошти зараз, восени можна отримати "розбите корито".