Проти кого Україна ввела санкції через “Мотор Січ” в ОПУ повідомили наступного дня, після часткового розсекречення указу

Поділитися
Проти кого Україна ввела санкції через “Мотор Січ” в ОПУ повідомили наступного дня, після часткового розсекречення указу © Marina Lystseva
Безпосередньо санкції Україна ввела ще 14 грудня.

На наступний день після оприлюднення на сайті Офісу президента указу про введення в дію рішення РНБО щодо запровадження санкцій проти китайських інвесторів компанії “Мотор Січ” ОПУ оприлюднив додатки, де вказані відповідні фізичні та юридичні особи. Як раніше і повідомляло ZN.UA, економічні обмежувальні заходи ввели проти громадянина Китаю Ван Цзин та проти компаній Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd; Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd, Skyrizon Aircraft Holdings Limited і Hong Kong Skyrizon Holdings Limited.  

При цьому відповідні санкції діяли ще з 14 грудня 2020 року. Своїм указом Зеленський від 28 січня лише зняв гриф “таємно” з частини документу для публічного використання додатків. 

За інформацією ZN.UA, рішення перших двох засідань Ради нацбезпеки та оборони щодо введення економічних обмежень проти китайських інвесторів “Мотор Січі” оформлялися указами з грифом “таємно”. Вже під час третього засідання РНБО ухвалило та оформило рішення щодо напіввідкритого указу президента.  

У своїй статті для ZN.UA Володимир Кравченко зазначив, що вводячи ці санкції на Банковій переслідують одразу декілька цілей. По-перше, для того, аби не допустити концентрації в руках китайських інвесторів акцій підприємства, що є одним з найбільших світових виробників авіадвигунів. 

По-друге, зірвати заплановані на 31 січня позачергові збори акціонерів “Мотор Січ”, на яких плануються кроки по зміні менеджменту підприємства. І по-третє, даний указ може стати одним з перших кроків до того, щоб контрольний пакет акцій “Мотор Січ” відійшов до американської компанії. Не виключено, що це може бути Oriole Capital Group. 

ПАТ "Мотор Січ" є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Продукція підприємства постачається в більш ніж у 100 країн світу. Після приватизації 1990-х “Мотор Січ” контролював В'ячеслав Богуслаєв, який був головою правління, генеральним директором, а потім – почесним президентом компанії. 

 У грудні 2019 Богуслаєв повідомив, що продав понад 50% акцій китайській Skyrizon Aircraft Holdings Limited за 250 млн доларів

Чому китайських інвесторів компанії ввели санкції? Які можуть бути наслідки цього рішення? Як указ відіб'ється на підприємстві? Подробиці читайте в статті Володимира Кравченка "Санкції нишком". 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі