Все, що відбувається навколо компанії "Мотор Січ" ніяк не відноситься до інвестиційного клімату в Україні. Про це під час пресконференції заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає "Інтерфакс-Україна".
"Мотор Січ" - це настільки унікальний кейс, і з дипломатичної точки зору - дуже цікавий, хоча займатися ним не робить мене щасливим, з огляду на те, що вибір, кінець кінцем, доведеться робити. Все, що відбувається навколо "Мотор Січі" не має насправді ніякого відношення до інвестиційного клімату в Україні в цілому. І бізнес розуміє, що це абсолютно окремий випадок, який вимагає філігранного, з хірургічною точністю, рішення для того, щоб збалансувати всі інтереси, але головне - щоб зберегти "Мотор Січ" як економічно ефективне і привабливе українське підприємство, яке забезпечує роботою десятки тисяч людей", - заявив Кулеба.
Як повідомляло ZN.UA президент Володимир Зеленський ввів санкції проти китайських інвесторів компанії "Мотор Січ". Джерела в ОП, а також серед членів РНБО розповідали про те, що в рамках засідань РНБО 14 грудня минулого року і 21 січня поточного обговорювалося питання про введення санкцій і приймалися відповідні рішення. Однак самі укази були під грифом "секретно". Знадобилося третє засідання для чергового прийняття і оформлення рішення РНБО напіввідкритим указом президента, який знімає гриф секретності з частини попереднього указу, щоб санкції можна було застосовувати вже з 14 грудня.
ПАТ "Мотор Січ" є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Продукція підприємства постачається в більш ніж у 100 країн світу. Після приватизації 1990-х “Мотор Січ” контролював В'ячеслав Богуслаєв, який був головою правління, генеральним директором, а потім – почесним президентом компанії.
У 2016 році великі пакети акцій ПАТ “Мотор Січ” продали іноземним компаніям. У грудня 2019 Богуслаєв повідомив, що продав понад 50% акцій китайській Skyrizon Aircraft Holdings Limited за 250 млн доларів.
Продажем компанії цікавилася Служба безпеки України. Так, у квітні 2018 року відбулися обшуки на ПАТ "Мотор Січ" у Запоріжжі в рамках розслідування справи про підготовку диверсії. За версією слідства, представники "іноземної компанії" намагалися перенести українське виробництво і передати технології сучасному заводу з виробництва авіадвигунів. Аби приховати реальних покупців акцій, продаж контрольного пакета стратегічного підприємства здійснювався на адресу фізосіб і компаній нерезидентів в обсягах менших за 10%.
У 2017 році в рамках цього ж розслідування судом було накладено арешт на 56% акцій ПАТ "Мотор Січ".
Чому проти китайських інвесторів компанії ввели санкції? Які можуть бути наслідки цього рішення? Як указ відіб'ється на підприємстві? Подробиці читайте в статті Володимира Кравченка "Санкції нишком".