Протести на Банковій: Порошенко подав до суду на МВС і Геращенка

Поділитися
Протести на Банковій: Порошенко подав до суду на МВС і Геращенка
Лідер "Євросолідарності" вважає, що у Авакова паплюжать його ім'я і честь

П'ятий президент України, а нині депутат «Європейської солідарності» Петро Порошенко подав до суду позов проти Міністерства внутрішніх справ і заступника глави МВС Антона Геращенка з вимогою визнати інформацію про нібито причетність його партії до розфарбовування і биття скел в дверях Офісу президента недостовірною.

Про це сам Порошенко повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Крім того, він вимагає визнати заяву про те, що він нібито «зацікавлений в провокаціях» на Банковій, що принижує його честь і гідність і завдає якихось шкоди його репутації.

Своєю чергою в. о. голови Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов на позачерговому засіданні Верховної Ради 30 березня заявив, що причетність народних депутатів і представників політичних партій до протиправних дій під час акції на підтримку Сергія Стерненка не була зафіксована.

За словами Сухачова, зараз з'ясовується, чи була належним чином організована охорона громадського порядку під час проведення акції протесту.

Увечері 20 березня під Офісом президента відбулася акція на підтримку Сергія Стерненка, фігурантів «справи Шеремета» Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко, Яни Дугарь і ветеранки АТО Вікторії «Фортуни» Котеленець. Акцію «Не чуєш? Побачиш!» приурочили до дня народження Стерненка, якому того дня виповнилося 26 років. Під час акції невідомі пошкодили двері ОПУ і обписали фасад образливими написами.

Владислава Гранецького-Стафійчука (Влада Сорда)  правоохоронці затримали того ж вечора, його доставили до Печерського відділку. Знайомі Влада Сорда повідомили, що затримання виглядало як викрадення: поліцейські, не представившись, схопили його, заштовхали в автомобіль і відвезли в невідомому напрямку. Йому інкримінують «хуліганство із застосуванням зброї». Підозру вручали без адвоката. Суд обрав Владу Сорду запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Вранці 23 березня підозру за тією ж статтею статті вручили ще одному учаснику акції – лідеру руху «Гонор» Сергію Філімонову – теж, не чекаючи адвоката. Також підозрюваними стали ветеран АТО Євген Строкань та громадський активіст Роман Ратушний.

Суд відправив під домашній арешт Сорда, Філімонова, Строканя та Ратушного. 

Нацполіція підготувала підозри сімом учасникам акції «Не чуєш? Побачиш!». Правоохоронці оприлюднили на офіційній сторінці відео з акції протесту, підписавши тих активістів, яким планується вручити підозру.

В Офісі президента оцінили збитки, завдані протестувальниками, у 2 млн гривень, а також звинуватили в провокації противників чинної влади. Редакція ZN.UA зібрала реакції українських політиків, журналістів і громадських активістів на події на Банковій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі