Пропозиція США щодо обговорення з Росією обмеження ядерної зброї знаходиться у підвішеному стані — Reuters

Поділитися
Росія стверджує, що США їй нічого не пропонували, Вашингтон заявив, що Москва почула все, що потрібно.

Сполучені Штати та Росія звинуватили одне одного у відсутності прогресу в контролі над озброєннями після пропозиції США розпочати переговори щодо «рамок», які збережуть обмеження на розгортання стратегічної ядерної зброї після закінчення поточних обмежень у 2026 році. Про це пише Reuters.

Очевидна відмова Росії від цього плану минулого тижня та нездатність, на думку експертів з контролю над озброєннями, Білого дому офіційно передати його Москві, викликали занепокоєння щодо того, чи буде достатньо часу для укладення нової угоди.

«Немає виправдання тому, що адміністрація майже на два місяці відкладала офіційне повідомлення цієї пропозиції Кремлю», — заявив Деріл Кімбол, виконавчий директор групи захисту інтересів Асоціації контролю над озброєннями (ACA).

Він додав, що такі складні переговори були б важкими і в мирні часи, але вони тим більш складні на тлі війни Росії в Україні.

Радник президента США Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван оприлюднив пропозицію у своїй промові перед ACA 2 червня, оголосивши, що адміністрація готова до переговорів з Москвою «без попередніх умов» щодо управління «ядерними ризиками» та «рамок», які замінять новий Договір START після закінчення терміну його дії.

Салліван сказав, що будь-які нові обмеження, на які Вашингтон може погодитися, вплинуть на масштаб поточного нарощування ядерного арсеналу Китаю.

Минулої п’ятниці Росія відхилила пропозицію США. Державне інформаційне агентство ТАСС процитувало заступника міністра закордонних справ Сєргєя Рябкова, який сказав, що Москва ознайомилась із промовою Саллівана, проте Вашингтон не надсилав офіційної письмової пропозиції.

«Ми не готові і не вестимемо цей діалог на основі того, що зараз пропонують американці, оскільки вони ігнорують кілька пунктів», — заявив Рябков, головний представник Москви на переговорах з контролю над озброєннями.

Представник Ради національної безпеки США заявив в електронному листі, що Сполучені Штати залишаються відкритими для обговорення з Росією ядерних ризиків і майбутнього контролю над озброєннями.

«На жаль, російська сторона, схоже, не поділяє цієї готовності», — йдеться у повідомленні.

Відповідаючи на запитання, чи надали США офіційну пропозицію, представник Ради нацбезпеки сказав, що Росія «дуже чітко знала про промову Джейка», додавши, що адміністрація «приватно» передала пропозицію Москві. Розкривати інші деталі він відмовився.

Останній американсько-російський пакт про контроль над стратегічними озброєннями, Новий СНО, обмежив кількість стратегічних ядерних боєголовок, які кожна сторона може розгорнути, до 1550 одиниць. Він також встановив обмеження на рівні 700 ракет і бомбардувальників наземного і підводного базування, які доставляють ракети.

У 2021 році США та Росія продовжили дію пакту 2010 року на п’ять років і продовжували дотримуватися його обмежень, незважаючи на лютневу заяву Росії про припинення участі в угоді. Вашингтон цей крок засудив як «безвідповідальний і незаконний».

1 червня Сполучені Штати припинили надсилати передбачені пактом повідомлення.

Американо-російські відносини є холоднішими, ніж під час холодної війни через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, контроль над озброєннями та інші проблеми.

Москва вустами Рябкова заявила, що не може обговорювати питання контролю над озброєннями окремо від інших спірних питань.

«Ми повинні насамперед переконатися, що політика США, яка принципово ворожа щодо Росії, змінюється на краще для нас. Я б скоріше сказав, що зараз відбувається навпаки», — наголосив він. 

Тим не менш, впевнений Кімбол, заява Рябкова, залишає простір для можливих переговорів.

«Моя інтерпретація полягає в тому, що для США все ще є можливість повідомити про те, що їх цікавить», — сказав він.

Речник Ради нацбезпеки заявив, що Вашингтон не знає, коли Росія буде готова до переговорів і додав, що США продовжать адаптувати свою безпеку до цих умов.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі