3 за фактом перешкоджання діяльності народних депутатів. Столичний прокурор пообіцяв дати "об'єктивну правову оцінку" діям учасників інциденту.
У столичній прокуратурі запевнили депутатів, що будуть розслідувати обставини недопуску на засідання Київради в середу. Прокурор Києва Микола Бескишкий зустрівся з депутатами, які розповіли йому про перешкоджання їхній законній діяльності під час сьогоднішніх подій біля Київради, і запевнив, що за зверненням депутатів буде проведено ретельну перевірку, і діям учасників інциденту буде дано об'єктивну правову оцінку.
В даний час прокуратура Шевченківського району Києва вже зареєструвала кримінальне провадження про те, що працівники міліції не пропускають депутатів до приміщення Київради.
За даним фактом інформацію внесено до Єдиного реєстру за ч.1 ст. 351 КК України - Перешкоджання діяльності народного депутата України.
Щодо подій біля Київради в середу правоохоронці склали адміністративні протоколи стосовно 5 мітингувальників.
Одночасно у МВС запевнили, що нардепам треба було зайти з іншого входу, а не штурмувати правоохоронців.
Нагадаємо, 2 вересня під будівлею Київради зібралося близько 5 тисяч прихильників опозиції, що вимагали проведення виборів у столиці. Акція протесту переросла у сутички людей з міліцією.
Депутати від опозиційних фракцій намагалися потрапити до приміщення Київради, оточене щільним кільцем "Беркута". З центрального входу до будівлі намагалися прорватися народні депутати від фракції "Батьківщина", зокрема Віталій Ярема, Микола Мартиненко, Олександр Бригинець. Микола Катеринчук безуспішно намагався перелізти через паркан. Разом з тим, з лівого входу до приміщення Київради намагалися проникнути близько 10 депутатів, а також помічники депутатів від "Свободи".
Під час протистоянь опозиціонерів і правоохоронців на ґанку Київської міськради було застосовано сльозогінний газ. Правоохоронці стримували натиск мітингувальників.
Поки протестувальники під Київрадою намагалися прорватися всередину, депутати розглянули заплановані питання. Зокрема, було прийнято звернення до Верховної Ради з проханням затвердити межі міста Києва - до них пропонується включити територію Біличанського лісу. Крім того, вирішено виділити разову допомогу ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань з нагоди 69-ї річниці визволення України та 70-ї річниці визволення Києва від фашистських загарбників.
Після того як мітингувальники розійшлися, депутати розглянули земельні питання. Прийнято рішення про виділення п'яти земельних ділянок та одного нежитлового приміщення, затверджено 17 дозволів на розробку проектів землеустрою. !zn
Читайте також:
Міліція запевнила, що не застосовувала сльозогінний газ біля Київради
Апеляційний суд підтвердив легітимність Київради
Біля Київради почалися сутички "Беркута" з опозицією: застосовано сльозогінний газ
В очікуванні штурму у Київраді зняли дверні ручки і відключили ліфти