Прокуратура АРК з 2014 року розслідує 1506 проваджень по окупації Криму — прокурор АР Крим

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Прокуратура АРК з 2014 року розслідує 1506 проваджень по окупації Криму — прокурор АР Крим
Прокуратурі АРК вдалося встановити близько дев'ятнадцяти тисяч чоловік - співробітників правоохоронних органів, які працювали в держорганах на момент окупації.

Прокуратура АРК з червня 2014 року розслідує по Криму 1506 проваджень. За результатами досудового розслідування до суду направлено 144 обвинувальних актів, з 21 вже є обвинувальні вироки, що набули чинності. Ще близько 358 проваджень розслідують слідчі прокуратури, 85 обвинувальних актів - у судах, винесено 7 вироків.

Про це в інтерв'ю для DT.UA сказав прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов. За його словами, було важко розслідувати кримінальні виробництва не тільки через те, що немає доступу до території, але прокуратура потрапила ще на той період, коли відбувалися реформи, коли скасовувалося слідство в органах прокуратури та окремими категоріями виробництв співробітники вже не могли займатися.

"Потрібно було виробити певну методологію розслідування цих злочинів в умовах окупації. Більшість з них була підслідною Нацполіції. Коли ми прийшли, у серпні 2016 року, у слідчому відділі головкому НПУ було всього троє слідчих. А слідство СБУ взагалі не було відтворено. Його не існувало. Ці всі провадження розпочинали колись слідчі прокуратури і, у міру створення слідчих підрозділів СБУ, Нацполіції, ми передавали їм кримінальні провадження, і одночасно нам доводилося навчати їхніх співробітників, - зазначив прокурор. - Я зараз кажу в основному про злочини проти основ національної безпеки, які лягли на наші плечі. Найскладніше - не було практики в цій категорії кримінальних злочинів. Тому перше, що ми зробили, - розіслали в усі навчальні заклади юридичної школи України запит про їхню думку щодо кваліфікації цього злочину".

Мамедов підкреслив, що Прокуратурі АРК вдалося на сьогодні встановити близько дев'ятнадцяти тисяч чоловік - співробітників правоохоронних органів (а їх у Криму було 20 тисяч), які працювали в держорганах на момент окупації. А є ще органи державної влади, люди, які очолювали Раду міністрів, райадміністрації, багато інших держустанов, яких необхідно встановити і персоналізувати, для того щоб розуміти, що насправді відбувалося під час окупації півострова.

Детальніше про розслідування справ з окупації Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов: "Основне завдання на цей рік - зробити півострів непідйомним для країни-агресора"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі