На сайті Верховної Ради опубліковано проект закону про внесення змін до чинного закону про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Суть змін зводиться до продовження дії закону ще на рік – до 31 грудня 2020 року.
"У статті 1 закону... цифри "2019" замінити на цифри "2020", - йдеться в законопроекті №2659, зареєстрованому 10 грудня. Його авторами вказані голова парламентської фракції "Слуги народу" Давид Арахамія і його соратник по фракції, голова президентської політсили Олександр Корнієнко.
Арахамія як співавтор законопроекту роз'яснив його зміст і закликав утримуватися від маніпуляцій.
"Суть нашого законопроекту: в першій статті чинного закону про особливий статус змінюється 2019 на 2020. Прошу утриматися від маніпуляцій", - написав політик на своїй сторінці у Facebook.
За підсумками нормандського саміту, що відбувся у Парижі 9 грудня, було прийнято комюніке, яким передбачено продовження на рік закону про особливий порядок місцевого самоврядування окремих районів Донецької та Луганської областей.
10 грудня депутати від "Слуги народу" зареєстрували законопроект про внесення змін до закону про особливий порядок самоврядування в ОРДЛО. Наступного дня профільний комітет підтримав продовження дії закону ще на рік. Проти цього висловилися депутати від "Голосу" і "Батьківщини".
Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО був прийнятий Верховною Радою у вересні 2014 року і набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу вступає в силу тільки "після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону, зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України ".
Зокрема, стаття 10 цього закону (перехідні положення) встановлює, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
Верховна Рада неодноразово продовжувала на рік термін дії цього закону.