"Голос" не підтримає продовження закону про "особливий статус" Донбасу

Поділитися
Рахманін пояснив небезпеку "особливого статусу"
Голова фракції Рахманін вказав на суперечність "особливого статусу" Конституції України.

Парламентська фракція партії Святослава Вакарчука "Голос" виступає проти "особливого статусу" Донбасу і не буде підтримувати законопроект про продовження особливого порядку самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, повідомляє прес-служба політсили.

Голова фракції "Голосу" у Верховній Раді Сергій Рахманін заявив, що згаданий закон був прийнятий з порушеннями регламенту і суперечить Конституції України.

"Він надає окремим територіям особливого статусу де-факто і де-юре і фактично є першим кроком до дезінтеграції держави... Фракція "Голосу" голосуватиме проти продовження дії цього закону", - підкреслив політик.

Рахманін нагадав, що на "особливому статусі" для окупованих територій Донбасу наполягає президент Росії Володимир Путін, і реалізація будь-якої його пропозиції становить загрозу для України.

"Будь-яку пропозиція, що виходить від Путіна, небезпечна сама по собі. І будь-яка притомна людина має про це пам'ятати на зустрічі з Путіним. Він недарма наполягає на тому, щоб подальший шлях врегулювання конфлікту на Сході України проходив саме за Мінськими угодами і саме, спираючись на закон про особливий статус", - зазначив голова фракції "Голосу".

Він констатував, що проведення будь-яких виборів в ОРДЛО не матиме сенсу без відновлення контролю на кордоном. А також висловив упевненість, що продовження закону не вплине на продовження санкцій проти Росії.

"Але санкції не можуть бути метою. Санкції - це механізм... Вони не можуть бути вічними. Санкції - це тимчасовий інструмент, необхідний для досягнення мети. Поки що санкції будуть метою - нового плану в України не буде", - пояснив позицію партії Рахманін.

Депутат підкреслив, що загроза ескалації залишатиметься високою до тих пір, поки в ОРДЛО перебуватимуть російські війська.

"Перше, з чого повинна була починати України, щоб убезпечити себе від ескалації бойових дій - домовлятися про режим повного тривалого припинення вогню. І лише після цього домовлятися про інші речі. Ось тоді ескалація була б неможлива", - додав політик.

"Ми повинні були виробити навколо ідеї заморожування бойових дій і довгострокового припинення вогню дорожню карту, залучаючи і німців, і французів у спільники. І тоді б ми сьогодні їхали до Парижа з власним планом, а не з ідеями, як протидіяти чужим планам. Переграти Росію один на один не вдасться. Німеччина і Франція нам потрібні як довгострокові надійні союзники, але ми витратили багато часу, і зараз це неможливо. Ми можемо тільки перегорнути цю сторінку і будувати нову історію", - підсумував Рахманін.

Президент України Володимир Зеленський після завершення нормандського саміту заявив про те, що закон про особливий порядок самоврядування в ОРДЛО, прийнятий Верховною Радою попереднього скликання, продовжать ще на рік. Після цього, за словами Зеленського, парламент має імплементувати "формулу Штайнмаєра".

Хоча ще в жовтні Зеленський говорив про новий документ, який парламент має розробляти в тісній співпраці і публічному обговоренні з суспільством.

10 грудня депутати від "Слуги народу" зареєстрували законопроект про внесення змін до закону про особливий порядок самоврядування в ОРДЛО.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі