Ще в лютому ZN.UA писало про те, що на посаду глави місії України при НАТО оформляється Наталія Галібаренко. Проте такий "гендерний прорив" навряд чи в змозі згладити негативне враження Альянсу, пише у своїй статті Володимир Кравченко.
Дивним для представників НАТО є те, що, хоч керівництво України і вважає отримання ПДЧ "першочерговим пріоритетом", наша країна другий рік не має повноцінного глави місії при НАТО. Та це не все.
"Київ неодноразово давав партнерам підстави сумніватися у своїй готовності проводити економічні й політичні перетворення, реформувати судову систему та сектор безпеки, боротися з корупцією й ефективно управляти держпідприємствами. Для Брюсселя показовим є і те, що Річну національну програму під егідою комісії Україна—НАТО (документ, який містить перелік реформ, необхідних для інтеграції нашої країни до Альянсу) український президент уже котрий рік поспіль підписує у травні", - пише Кравченко.
Під час візиту до Брюсселя віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина зондувала українські перспективи на майбутньому саміті НАТО. Адже впродовж останніх місяців Київ наполегливо домагається від Брюсселя згоди на надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО або принаймні на початок розмови на цю тему.
Про українські перспективи на Брюссельському саміті Альянсу читайте у статті Володимира Кравченка «Зірка привабливого щастя».