Призначення головою ОЧЕС представника РФ знищить регіональну співпрацю - експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Призначення головою ОЧЕС представника РФ знищить регіональну співпрацю - експерти
Експерти розповіли, чим загрожує ОЧЕС призначення секретарем кандидата від Росії.

В ОЧЕС почалася процедура номінації кандидатів на пост генерального секретаря Постійного міжнародного секретаріату Організації. Кандидатів подали: Україна (Василь Боднар, заступник міністра закордонних справ), Росія (Володимир Заемскій, колишній посол РФ в Венесуелі в 2009-2020 р.р.), Греція (Майкл Хрістідес, чинний генсек ОЧЕС). Очевидно, що в керівному апараті Організації повинна відбуватися ротація представників різних чорноморських країн. Тому цілком логічно, що в боротьбу за пост вступлять представники Росії та України, тим більше, що представник Греції займав цю посаду двічі - з 2006 по 2012 роки і з 2015 року до цього часу. Про це пишуть експерти Центру глобалістики «Стратегія ХХІ».

Експерти вважають, що заняття представником Росії вищої посади в Постійному міжнародному секретаріаті ОЧЕС буде виглядати як знущання над Організацією, адже саме агресивна поведінка і деструктивна політика РФ в Чорноморському регіоні завдали потужних ударів по чорноморському співпраці.

"Навіть розгляд можливості обрання представника РФ генеральним секретарем тільки поглибить кризу в Організації, адже сучасна політика Росії не несе країнам регіону нічого, крім дестабілізації і загроз їх суверенітету. Чорномор'я є зоною постійного докладання зусиль РФ по дестабілізації Європи в цілому і розколу в Європейському союзі і НАТО, зокрема".

Порушнику міжнародного права і джерела загроз чорноморської безпеки не можна довіряти управління міжнародною організацією і розраховувати на його неупередженість. Країна, яка вкрала частину території іншої чорноморського держави, захопила його газовидобувні активи у виключній морській економічній зоні, здатна і на інші дії всупереч міжнародному праву. Влаштовуючи блокаду українських портів Азовського моря і обмежуючи рух через Керченську протоку, всупереч нормам міжнародного морського права і зокрема наріжного принципу свободи мореплавання, Росія продемонструвала схильність до дій, які суперечать духу економічного співробітництва. Створюючи транспортну інфраструктуру (міст через Керченську протоку), ігноруючи інтереси міжнародного судноплавства, встановлюючи необґрунтовані зони закритого доступу (A2 / AD) в Чорному морі, вона тим самим підриває економічне співробітництво в регіоні. Тим більше, що в новій конституції РФ закладено механізм ігнорування міжнародних договорів, означає не тільки неготовність Росії діяти відповідно до міжнародного права, а й подальше його руйнування. В принципі, такий підхід, який став з 4 липня 2020 конституційною нормою, повинен автоматично привести Росію до позбавлення права претендувати на керівні посади в міжнародних організаціях взагалі і в даному випадку - в ОЧЕС, зокрема.

Експерти відзначають, що обрання представника Росії генеральним секретарем може взагалі розцінюватися як непряме де-факто визнання прийнятності агресивної поведінки РФ в регіоні - воєн проти сусідніх Грузії і України з сепарацією, створенням квазідержавних маріонеткових утворень і незаконної анексією частини їх територій. Порушник чорноморського порядку повинен бути покараний, а не заохочений.

Крім того, на їхню думку, Росія не здатна запропонувати ефективні і взаємовигідні проекти для учасників існуючих регіональних ініціатив, Росія вдається до угруповання за інтересами одних на шкоду іншим, що знищує регіональне співробітництво, а номінування кандидатури від РФ Володимира Заемского, який є фактичним пенсіонером, тільки підкреслює російське ставлення до Організації та прагнення Москви звести нанівець всі регіональні ініціативи з розвитку чорноморського співробітництва, зберегти її стан летаргічного сну. Крім того, що російський кандидат повинен поважний вік - 68 років, він всю свою дипломатичну кар'єру працював на американському напрямку, переважно по Латинській Америці, а отже проблематику Чорноморського регіону не знає. Така лінія поведінки РФ вказує на її прагнення шляхом просування свого кандидата на пост генерального секретаря Постійного міжнародного секретаріату остаточно перевести Організацію з «летаргічного сну» в стан «клінічної смерті», а тим часом посилити домінування РФ в регіоні з кінцевою метою перетворення Чорного моря на « російське озеро ».

Детальніше про те, чому Чорноморське економічне співробітництво має очолити Україна, а не Росія, читайте в статті Михайла Гончара, Віталія Мартинюка і Олександри Ковальової "Шанс на пробудження після летаргії" для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі