Призначення генсека НАТО: FT розповіла про "угоду", яку Рютте запропонував Орбану 

Поділитися
Призначення генсека НАТО: FT розповіла про © EPA/ STEPHANIE LECOCQ / POOL
Угорщина місяцями блокувала можливе призначення Рютте на посаду.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте пообіцяв надати угорському колезі Віктору Орбану можливість відмовитися від підтримки України в межах НАТО, якщо Будапешт припинить блокувати його можливе призначення на посаду генерального секретаря Альянсу, повідомляє FT.

Рютте намагається заручитися підтримкою Будапешта після того, як Угорщина місяцями блокувала його кандидатуру, 

Угорщина —  найбільш проросійськи налаштована країна НАТО, виступає проти призначення Рютте на посаду генерального секретаря, хоча його кандидатуру підтримують 29 з 32 країн Альянсу, в тому числі США, Велика Британія, Франція й Німеччина. Словаччина й Румунія ще публічно не оголошували про підтримку кандидатури прем'єра Нідерландів.

Рютте й Орбан, які в минулому неодноразово “конфліктували”, зустрілися в кулуарах вечері лідерів ЄС у Брюсселі в понеділок, 17 червня. Зустріч викликала сподівання на те, що опір з боку Будапешта припиниться — для призначення генсека НАТО, як відомо, потрібна одностайність країн Альянсу.

За даними джерел FT, Рютте пообіцяв, що в разі його перебування на посаді генсека Угорщина матиме право відмовитися від участі в діяльності НАТО з підтримки України, яка здійснюватиметься за межами території країн Альянсу.

Речник Рютте заявив, що прем'єр Нідерландів та Орбан провели "гарну розмову" в понеділок, зокрема, обговорили результати зустрічі минулого тижня між генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом та угорським прем'єром.

Минулого тижня Столтенберг заявив Орбану, що Угорщина може відмовитися від заходів НАТО з підтримки України, таких як плани Альянсу взяти на себе більшу роль у поставках допомоги Києву й тренуванні українських військових, а також від довгострокової фінансової підтримки.

За даними джерел видання, на зустрічі з Орбаном у понеділок Рютте не вибачився за минулі висловлювання про угорського прем'єра на самітах у Брюсселі.

Угорщина, як відомо, неодноразово намагалася підірвати зусилля Заходу з надання допомоги Україні, включаючи фінансування й постачання зброї. Орбан є затятим критиком санкцій ЄС проти РФ та, попри війну Росії проти України, підтримує тісні економічні зв'язки з Москвою. Угорський прем'єр також “гальмував” вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, що викликало критику з боку західних союзників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі