Президентка Парламентської асамблеї НАТО Мадлен Мун заявила про те, що делегації Федеральних Зборів РФ не повернуть статус спостерігача. Це є твердою позицією Північноатлантичного Альянсу, підкреслила Мун на брифінгу після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.
"Хочу вас запевнити, що на останній сесії ми чітко дали зрозуміти, що ми не будемо повертати російську делегацію, щоб потім спостерігати, що відбувається у Парламентській асамблеї НАТО", - сказала президентка ПА НАТО.
Вона також зазначила, що Парламентська асамблея Альянсу не може впливати на рішення Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).
Делегація Федеральних Зборів Росії у Парламентській асамблеї НАТО діяла з 1994 року. Володіючи статусом асоційованого члена, делегація могла виступати, вносити поправки до резолюцій, декларацій та інших документів, брати участь в обговоренні, але без права голосу.
У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації з Росії без будь-яких додаткових умов. "За" резолюцію проголосували 118 делегатів, "проти" - 62, і 10 осіб утрималися. Резолюцію в повному складі підтримали делегації з Азербайджану, Франції, Іспанії, Італії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Португалії, Сербії і Туреччини. Проти в повному складі проголосувала делегація України і Грузії, а також більшість делегатів від Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Британії і Швеції.
26 червня ПАРЄ повністю поновила повноваження Росії в організації. Тепер відібрати повноваження у російської делегації може тільки Венеціанська комісія.
Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи: перезавантаження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".