Президенти України, Польщі, Німеччини та Італії обговорили три варіанти вирішення питання Тимошенко

Поділитися
Президенти України, Польщі, Німеччини та Італії обговорили три варіанти вирішення питання Тимошенко Європрезиденти обговорили три варіанти долі Тимошенко
Євросоюз запевняє, що без вирішення питання Юлії Тимошенко Угоду про асоціацію України з ЄС, ймовірно, не буде підписано, однак він готовий прийняти кілька варіантів вирішення проблеми.

На зустрічі у Кракові 7 жовтня президентів України 3.

Після двосторонньої зустрічі президенти Польщі та України утрималися від гучних заяв і продовжили пошук шляхів усунення "бар'єрів для підписання угоди про асоціацію" у чотиристоронньому форматі, пише "Коммерсантъ-Україна".

Порядок денний візиту Януковича до Польщі передбачав переговори голів держав, головна тема для обговорення - європейська інтеграція України у світлі підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС під час Вільнюського саміту Східного партнерства у листопаді цього року. Ключовою темою переговорів стало усунення перешкод для підписання Угоди.

За інформацією джерел, президенти мали обрати один із трьох варіантів вирішення питання Юлії Тимошенко.

Зокрема, йшлося про пропозицію окремих чиновників ЄС відмовитися від вимоги звільнити екс-прем'єра, але цей варіант категорично не влаштовує низку країн ЄС, у тому числі Німеччину. Окрім цього, розглядаються варіанти звільнити Тимошенко шляхом помилування, як того хочуть співголови місії Європарламенту Олександр Кваснєвський і Пет Кокс. Ще один варіант - відправити Тимошенко лікуватися до Німеччини. Таке рішення може стати компромісним - Тимошенко може залишитися в Німеччині до нових президентських виборів у надії на перемогу одного з лідерів опозиції, але у разі перемоги Віктора Януковича екс-прем'єр повернеться відбувати термін.

В Євросоюзі раніше заявили, що ЄС готовий прийняти кілька варіантів вирішення проблеми ув'язненої 3. Однак без вирішення цього питання Угоду про асоціацію Україна-ЄС, найбільш імовірно, підписано не буде, заявила президент головуючої в Євросоюзі Литви Даля Грібаускайте.

Також повідомлялося, що Європарламент, який повинен "дати добро" на підписання Угоди з Євросоюзом Україною, буде приймати своє рішення тільки після заслуховування доповіді спостережної місії Кокса-Кваснєвського. Планується, що звіт місії буде представлено 15 листопада.

На початку жовтня стало відомо, що Кокс і Кваснєвський звернулися до президента України Віктору Януковичу з клопотанням про помилування Юлії Тимошенко. Екс-прем'єр у свою чергу заявила, що місія Європарламенту передала їй офіційну пропозицію про можливий виїзд до Німеччини для лікування. Тимошенко публічно прийняла цю пропозицію, аргументуючи це важливістю для України підписання угоди з ЄС про асоціацію. !zn

Читайте також:

"Батьківщина" знайшла указ Януковича, що дозволяє помилувати Тимошенко

Соратник Тимошенко не виключає, що екс-прем'єра помилують 14 жовтня

Тимошенко пообіцяла не перетворювати лікування в Німеччині на еміграцію

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі