Президент України Петро Порошенко в поданому законопроекті запропонував замість електронного декларування для "активістів – антикорупціонерів" впровадити розширені звіти громадських організацій, повідомила представник президента України в парламенті Ірина Луценко.
"Президент наполягає на тому, щоб члени громадських об'єднань, особливо активісти-антикорупціонери, особисто як фізичні особи не проходили е-декларування, а будуть просто розширені звітності громадських організацій. Це дасть можливість бачити, на які кошти вони фінансуються", - сказала Луценко в ефірі каналу "Рада".
"Я знаю, що громадські організації та активісти погодилися на розширене подання інформації, розширене звітування", - повідомила вона.
Ірина Луценко: по поданому @Poroshenko ЗП щодо е-декларування доходів громадських активістів знайдено компроміс з активістами:
- Верховна Рада України (@verkhovna_rada) 7 лютого 2018 р.
- скасовується е-декларування активістами-фізичними особами
- збільшується поріг доходів для обов'язкового звітування представниками ГО⏯️ pic.twitter.com/tMcupAhsHz
Нагадаємо, у березні 2017 року Верховна Рада внесла зміни до ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів. Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від необхідності подавати е-декларацій. Проте під час розгляду у другому читанні у законопроект були внесені суттєві правки.
Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.
Перші електронні декларації громадські активісти подаватимуть у 2018 році.
Детальніше про проблему невідповідності прийнятих в Україні законів конституційним гарантіям прав і свобод громадян читайте у статті Олександра Банчука "Свобода, яку ми втрачаємо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".