Делегування президентом України своїх повноважень представляти державу в міжнародних відносинах американській дипломатії - нетрадиційний і вельми сумнівний крок, викликаний, очевидно, недоліком власних інституційних та інтелектуальних здібностей, бажанням Порошенко знизити внутрішньополітичну критику неефективності обстоюваних ним поглядів на врегулювання конфлікту з РФ.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Богдан Яременко, голова правління фонду "Майдан закордонних справ", Олексій Куроп'ятник, Олег Бєлоколос, Олександр Хара, експерти фонду.
Автори вважають, що в Україні є і свої дипломати, які за умови, що їх будуть озброювати потрібними загальнодержавними рішеннями - "включно з волюнтаристськими законами про продовження на рік виконання мінських домовленостей, продавленными протягом доби через український парламент, - будуть марно намагатися домовитися з росіянами не менш успішно, ніж це робить Курт Волкер, активно зустрічаючись з Владиславом Сурковим за пасивного сприяння української дипломатії".
"Як не важко сподіватися на позитивний результат, але, тільки ведучи переговори самостійно, можна бути впевненим у тому, що є їх предметом, і розуміти, в чому полягає позиція твого опонента. Так і переговорні "червоні лінії" (те, на що не можна погоджуватися за будь-яких обставин) для США і України, очевидно, проведені в різних місцях", - відзначають експерти.
Детальніше про виклики перед українською владою і дипломатією читайте в матеріалі Богдана Яременка, Олексія Куроп'ятника, Олега Бєлоколоса, Олександра Хари "Час відповідей, час відповідальності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".