Президент Південної Кореї візьме участь у саміті НАТО для обговорення війни РФ проти України — Yonhap

Поділитися
Президент Південної Кореї візьме участь у саміті НАТО для обговорення війни РФ проти України — Yonhap © скриншот видео
Це буде другий рік поспіль, коли Юн відвідає саміт Альянсу.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль візьме участь у саміті НАТО в Литві наступного тижня, а потім здійснить офіційний візит до Польщі. Про це повідомляє Yonhap, посилаючись на заяву офісу Юна.

Юн відвідає Вільнюс, щоб зустрітися з лідерами НАТО для обговорення війни РФ проти України, співпраці між Альянсом та Індо-Тихоокеанським регіоном, а також нових загроз безпеці, за словами головного заступника радника з питань національної безпеки Кім Тхе-Хьо.

З Вільнюса Юн вирушить до Польщі з триденним офіційним візитом, який включатиме зустріч із президентом Анджеєм Дудою.

"Ми поділимося тим, як Південна Корея планує сприяти миру в Україні, що є одним з найважливіших питань у міжнародному співтоваристві, і детально реалізуватимемо нашу глобальну відповідальну дипломатію", - сказав Кім під час брифінгу.

За його словами, участь Юна у саміті НАТО допоможе зміцнити співпрацю з Альянсом у боротьбі з ядерними та ракетними загрозами з боку Північної Кореї та надіслати єдиний сигнал про те, що незаконні дії КНДР не будуть прийматися.

Крім того, Південна Корея і НАТО ухвалять документи про двосторонню співпрацю в 11 секторах, в тому числі в галузі нерозповсюдження ядерної зброї, кібербезпеки і нових технологій.  

"Це дасть можливість розширити горизонти нашої дипломатії з Європою за рахунок прямих обмінів з більшою кількістю лідерів, оскільки ми поділяємо цінності свободи, прав людини і верховенства права, а також подальшого поглиблення співпраці з країнами і партнерами НАТО", - заявив Кім.

Крім того, ведуться переговори про організацію зустрічі між Юном і прем'єр-міністром Японії Фуміо Кішідою в кулуарах саміту НАТО на тлі підвищеної уваги в Південній Кореї до плану Японії випустити очищену радіоактивну воду зі зруйнованої атомної електростанції Фукусіма. 

Юн проведе низку двосторонніх зустрічей у Вільнюсі, в тому числі з генеральним секретарем НАТО і лідерами Нідерландів, Норвегії та Литви. Також відвідає вечерю, організовану президентом Литви Гітанасом Науседою для лідерів країн НАТО і держав-партнерів Альянсу.

Це буде другий рік поспіль, коли Юн бере участь у саміті НАТО. Минулого року він став першим президентом Південної Кореї, який відвідав саміт Альянсу. Південна Корея не є членом НАТО, але була запрошена як одна з чотирьох країн-партнерів в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, разом із Японією, Австралією і Новою Зеландією.

Лідери чотирьох країн проведуть окрему зустріч, як і минулого року в кулуарах саміту в Мадриді.

У Польщі Юн обговорить із Дудою шляхи подальшого розвитку двостороннього стратегічного партнерства. Він також проведе окремі зустрічі з прем'єр-міністром, спікерами нижньої та верхньої палат парламенту.

Переговори будуть зосереджені на розширенні зв'язків не лише у сфері торгівлі та інвестицій, але й у стратегічних секторах, таких як озброєння, ядерна енергетика та інфраструктура. 

Юн також планує зустрітися з представниками південнокорейського бізнесу, які працюють у Польщі і прагнуть взяти участь у проектах реконструкції в післявоєнній Україні, щоб обговорити, як уряд може їх підтримати.

Юна супроводжуватиме бізнес-делегація з 89 осіб, які представлятимуть компанії з виробництва акумуляторних батарей, озброєнь та ядерної енергетики, а також будівельні компанії, зацікавлені в участі у відновлювальних проектах в Україні.

Попри припущення, що під час візиту Юн може відвідати Україну і зустрітися з президентом Володимиром Зеленським, представник лідера Південної Кореї повідомив журналістам, що таких планів немає.

Північна Корея, за даними американської розвідки, постачає Росії зброю, самі росіяни не приховують, що збираються залучити корейців до відбудови незаконно окупованих українських територій. А що ж Південна Корея? Вона належить до цивілізованого світу і заявляє, що знаходиться на «світлому боці історії». Чому ж міністр Кулеба назвав її «найскладнішим випадком»?  Чому Україна й досі не має поставок з країни, що є одним з найбільших експортерів зброї в світі? Читайте про це в статті Наталії Бутирської «Як російський фактор впливає на постачання зброї Україні».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі