Президент підписав закон про судоустрій і статус суддів

Поділитися
Президент підписав закон про судоустрій і статус суддів Чергова судова реформа в Україні почнеться восени © укроп.org
Закон прив'язаний до змін в Конституцію і вступить в силу тільки разом з ними – в жовтні.

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про судоустрій і статус суддів", ухвалений Верховною Радою 2 червня.

Закон передбачає проведення конкурсів для суддів, підвищення вимог до суддів і професійних стандартів суддівського корпусу, обмеження імунітету суддів.

Закон також запроваджує механізм формування нового Верховного суду і створення замість трьох вищих спеціалізованих судів єдиного органу, у який увійдуть касаційні підрозділи для розгляду кримінальних, цивільних, господарських та адміністративних проваджень за касаційними скаргами. При цьому залишаться суди, які займаються кримінальними і цивільними справами, господарські та адміністративні суди.

Законом підвищуються посадові оклади суддів. Тепер базовий оклад судді місцевого суду складе 30 мінімальних заробітних плат, судді апеляційного, вищого спеціалізованого суду – 50 мінімальних зарплат, Верховного Суду – 75 мінімальних зарплат. Крім того, до базового розміру окладу судді додатково будуть застосовуватися регіональні коефіцієнти. У законі також передбачено різного роду доплати.

Раніше Петро Порошенко заявив, що новою редакцією закону передбачаються "рішучі кроки з деполітизації судової системи", а також значно звужується вплив президента України на судову систему. Зокрема, скасовується процедура призначення суддів президентом на п'ятирічний термін, залишається лише право підпису під тією кандидатурою, яка виноситься на розгляд Вищої ради правосуддя.

Верховна Рада України 2 червня прийняла зміни до Конституції в частині правосуддя, а також пов'язаний закон "Про судоустрій і статус суддів".

Як пише в своїй статті для DT.UA Михайло Жернаков, президентський законопроект №3524 про зміни до Конституції в частині правосуддя хоч і тимчасово, але легітимує вплив президента на суди. Докладніше про судову реформу в Україні читайте у статті "За завісою судової реформи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі