Президент та виконавчий директор Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) Тоні Бенбері заявив, що заголовок статті «Західні чиновники наполягають на проведенні виборів в Україні, незважаючи на війну» у The Washington Post створив хибне уявлення про те, що західні партнери України вважають, що вибори мають відбутися під час війни, і тиснуть на українську владу, щоб вона їх організувала.
«Це не відповідає дійсності. Хоча деякі політики в США та Європі виступали за проведення виборів під час війни, партнери України загалом були більш стриманими, і небезпідставно», – написав Бенбері у колонці для The Washington Post.
За його словами, для того, щоб вибори були вільними і чесними та сприяли демократичному розвитку країни, необхідно виконати низку умов, які неможливо досягти у країні, яка перебуває у стані війни. Це свобода об'єднань, пересування, рівної участі та інші фундаментальні свободи. Серед інших необхідних умов: безпека, логістика, забезпечення можливості голосувати українцям, які воюють на лінії фронту або переміщені внаслідок війни.
«IFES є рішучим прихильником виборів і демократії в Україні. Ми будемо тісно співпрацювати з нашими українськими партнерами, включаючи Центральну виборчу комісію, щоб підготуватися до виборів, коли будуть виконані необхідні умови. Наполягання на проведенні виборів до цього часу послабить українську демократію, а не зміцнить її. Українці розуміють це, як і міжнародні партнери України», – зазначив президент Міжнародної фундації виборчих систем, зауваживши, що «Україна зараз є нашим найбільшим проектом».
Раніше експерти Міжнародної фундації виборчих систем Пітер Ербен і Гіо Кобахідзе зазначили, що воєнний стан і вільні вибори – речі несумісні.