Вибори в Україні будуть вже після війни. Але й тоді для їх проведення потрібно змінювати законодавство — Стефанчук

Поділитися
Вибори в Україні будуть вже після війни. Але й тоді для їх проведення потрібно змінювати законодавство — Стефанчук © Верховна Рада України/Telegram
Адже Конституція не передбачає післячергових виборів. 

Очільник ВРУ Руслан Стефанчук заявив, що зараз проводити парламентські вибори небезпечно, тож вони відбудуться вже після війни. Втім, додав він під час інтерв'ю Liga.net, для цього потрібно внести зміни у законодавство. 

"Багато міжнародних колег під час спілкування питають: "Чи думаєте ви про наступні вибори?", – каже спікер. –  Я їм завжди кажу: "Ми думаємо про нашу перемогу, а вибори мають бути після нашої перемоги". І тут вже дійсно потрібні будуть зміни в законодавство".

Він зауважив, що ВРУ як мінімум повинна пояснити українцям, які саме вибори це будуть. Позаяк Конституція передбачає лише два їх види: чергові та позачергові. 

"Післячергових не існує, - наголошує Стефанчук. - І ще є ціла низка інших законодавчих неузгодженостей. Треба зрозуміти, як нам виходити з цієї юридичної плутанини".

Та він також наголосив, що проводити вибори зараз, коли в Україні введено воєнний стан, вкрай небезпечно. 

"Окрім того, без забезпечення участі у виборах військовослужбовців, людей, які виїхали за кордон і знайшли тимчасовий прихисток в інших країнах, без гарантування безпеки виборчого процесу, без інших більш дрібних питань – це неможливо", – додає він.

Нагадаємо, наприкінці липня голова ВР Руслан Стефанчук заявив, що Конституція України не забороняє проведення виборів під час дії воєнного стану - про це питання можна дискутувати. Хоча кількома днями раніше в одному з інтерв'ю він сам попереджав, що зробити це неможливо, ба більше, вибори в умовах війни можуть призвести до розриву держави. 

Заява Стефанчука викликала обурення в низки політиків та експертів. Частина з них пояснює, що в Конституції все ж є заборона на проведення виборів під час війни - стаття 83. Інша частина погоджується, що її немає, втім, забезпечити їх проведення зараз нереально. 

Очевидно, що організація і проведення парламентських виборів навіть після закінчення війни наразяться на низку серйозних викликів. Пов'язаних із діями ЦВК, уточненням реєстру виборців, формуванням комісій, розгортанням виборчої структури та політичної конкуренції, якою завжди характеризується виборча кампанія. Про це у статті "Війна і вибори. Яка перемога важливіша?" пише журналістка ZN.UA Інна Ведернікова

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі