Прем’єр-міністр Індії розкритикував Путіна: що це означає на думку західних експертів

Поділитися
Прем’єр-міністр Індії розкритикував Путіна: що це означає на думку західних експертів © Офіційний сайт Кремля
Нарендра Моді дав чітко зрозуміти, що не підтримує війну РФ проти України.

Нещодавній саміт Шанхайської організації співробітництва чітко продемонстрував хитку позицію Владіміра Путіна на світовій політичній арені. Одним з найяскравіших прикладів цього стала його зустріч з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді, який відкрито висловив своє невдоволення війною РФ проти України. На думку міжнародних політичних експертів, таке різкий випад у бік Кремля дає зрозуміти Путіну, що Індія все більше схиляється до співробітництва із США та іншими країнами Заходу. Про це пише BBC

«Я знаю, що сьогоднішня епоха — не епоха війни, і ми багато разів говорили з вами по телефону про те, що демократія, дипломатія та діалог — це ті речі, які формують сучасний світ», — сказав Моді, чим відразу поставив Путіна у незручне становище.

На думку експерта Індрані Багчі з дослідницького центру Ананта Аспен у Делі, слова індійського прем’єра є серйозною зміною тону. І хоча вона не надто критична, але сам факт, що Моді висловив антивоєнну позицію, мав на увазі критику дій Росії.

Експерт з Індії із Брукінгського інституту (США) Танві Мадан відзначив, що при цьому жест Моді виглядав щиро. 

«Він не ставив за мету заспокоїти західних партнерів чи країни Індоєвропейського регіону. Моді справді обурений діями Росії та їх наслідками і не хоче, щоб люди думали, ніби він їх заохочує», — заявив Мадан.

Раніше Путін визнав занепокоєння Китаю щодо України. На думку західної преси, це свідчить про тертя між РФ та КНР.

Шанхайська організація співробітництва (ШОС) завжди була майданчиком держав із різними цивілізаційними підходами, політичною культурою та непростими взаємовідносинами. Однак авторитарна складова більшості цих країн, а також китайський економічний магніт роблять цю організацією платформою для просування китайсько-російського бачення світопорядку. Про трансформацію ШОС та її саміт, що відбувся у Самарканді, читайте у статті Наталії Бутирської «Путін у слабкій позиції: чому на зустрічі з ним запізнюються президенти».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі