Більшість голландців підтримає Угоду про асоціацію між Україною та ЄС на референдумі, який відбудеться 6 квітня. Про це заявив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте в інтерв'ю Nieuwsuur, передає "Європейська правда".
"Я впевнений у мудрості Нідерландів. Я думаю, що більшість проголосує "за" на референдумі 6 квітня. Ця угода – не про членство в ЄС, не про гроші і не про безвізовий режим. Україна поза ЄС, але на краю Європи. Ми зацікавлені у стабільності в цій країні, у розвитку економіки і верховенстві права", – сказав Рютте.
Голландський прем'єр спростував думку, що Угода про асоціацію буде сприяти роз'єднаності України.
"Росія окупувала частини України і завдала значної шкоди в інших частинах. Говорити, що це спровокував ЄС, це перевернути суть", – підкреслив політик.
Референдум щодо угоди про асоціацію між Україною і ЄС відбудеться 6 квітня. Чиновники Нідерландів відреагували на 420 тисяч підписів за його проведення. Зібрати голоси вдалося завдяки онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, "Комітету громадян ЄС" і євроскептикам "Форуму для демократії".
У березні в Нідерландах збільшилася кількість налаштованих проти асоціацію України з ЄС. За даними соціологічної компанії I&O Research, 44% опитаних виборців у Нідерландах готові проголосувати на референдумі, якщо б він відбувся вже сьогодні. Про це повідомив Deutsche Welle з посиланням на голландське видання Volkskrant, нагадуючи, що ще в лютому частка противників угоди становила 38%.
Глава МЗС Нідерландів Берт Кундерс виступив в підтримку асоціації. На його думку, вона буде сприяти стабільності в Україні. Остаточне рішення про ратифікацію угоди приймає уряд. Нідерландський референдум має лише консультативний характер і не заблокує тимчасове застосування угоди.
Посол ЄС в Україні Ян Томбінський назвав референдум в Нідерландах "прецедентом" в історії ЄС. У разі негативного результату європейське співтовариство не має подальшого алгоритму дій.
Детальніше про політичні відносини Нідерландів та України, а також позицію Амстердама по антиросійських санкцій читайте у спецпроекті "Викрадення Європи".