Міністерство закордонних справ Латвії вручило офіційну ноту тимчасовому повіреному у справах України Алісі Подоляк, закликавши Київ вжити необхідні заходи, щоб Латвія була виключена з списку офшорів.
Як заявив міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич агентству ЛЕТА, дана ситуація склалася внаслідок неправильної інтерпретації нового податкового законодавства Латвії, яке передбачає нульову ставку податку на реінвестований прибуток. На його думку, цю систему не можна розцінювати як безподаткову, окскільки в Латвії за дивіденди стягуються податки.
Глава МЗС Латвії нагадав, що до цього велася робота із врегулювання даної проблеми, в тому числі з участю Мінфіну. Також над цим питанням працюють посли Латвії та Естонії в Україні, оскільки Естонія теж потрапила у цей список.
Нагадаємо, раніше в 2017 році уряд України розширив список держав, операції з контрагентами яких підпадають під контроль в рамках адміністрування закону про трансферне ціноутворення. До списку додані Гваделупа, Гватемала, Французька Гвіана, Співдружність Домінікани, Домініканська Республіка, Естонія, Іран, Куба, Лаос, Латвія, Ліван, Маврикій,Мальта, Марокко, Монако, ОАЕ, Сінгапур, Грузія, Угорщина. Загальна кількість країн у цьому списку збільшилася з 65 до 85.
Міністр фінансів Олександр Данилюк пояснив включення Естонії та Латвії в офшорний список вимогами законодавства. "Це пов'язано з тим, що в цих двох країнах, в Естонії вже кілька років, а в Латвії з 1 січня цього року запроваджено механізм оподаткування прибутку на виведений капітал. Мається на увазі, що прибуток не оподатковується до того часу, поки він не розподіляється у вигляді дивідендів, наприклад", - сказав міністр.